TMW sai 10 aastaseks!

11. aprill, 2018

Tallinn Music Week tähistas oma 10.sünnipäeva väärikalt, organiseerides maailmklassi kuuluva loovuse mõju konverentsi. Kogu linna täitva festivali ajal  visualiseeriti  inimkeskse linna  Peatänavat, täideti Tallinn kõrgekvaliteedilise muusikaga, sinna kõrvale gastronoomiliste elamustega ja  eksponeeriti disaini Disainiturul.

Creative Impact Conference külastaja leidis Kultuurikatlas visiooniga paneele, kust inspiratsiooni ammutada,  lausa kahel päeval. Analüüsiti disainmõtlemist, loomemajandusettevõtetesse investeerimise telgitaguseid, loomelinnakute eripära ja tehisintellekti konkurentsi inimesega tööturul ja igapäevaelus. Mis suunas liigub muusikatööstus ja kuidas luua uudset muusikat maailmas, mis on üleküllastunud ja võitlus käib muusikatarbija tähelepanu eest, mida on üha raskem pälvida, ja paljud teised aktuaalsed teemad leidsid kajastust.

Kui muusika tarbimine on valiku ja maitsete küsimus, siis tehisintellekti areng ja üha kasvava elanikkonna poolt planeedile maa langeva koormuse tagajärjed seda enam ei ole. Sõnum, mis jäi kõlama pea igast vestluspaneelist oli, et seni, kuni meid robotist eristab empaatia, ei pea me hirmu tundma tuleviku ees, kus suur osa tööst tehakse ära robotite poolt. On meie kanda, et loovalt mõeldes ja koostööd tehes luua uusi disainlahendusi, mis aitaksid muuta meie elu paremaks säästes samas meie planeeti, lükkamaks Stephen Hawkingsi ennustatud uue koduplaneedi leidmise vajaduse edasi.

Palju Õnne Tallinn Music Weekile suurepärase konverentsi korraldamise, meeleolu loomise ja meie elu muusikaga täitmise eest!

Foto: TMW