Toomas Hendrik Ilves ja Garri Kasparov debateerivad Pärnu Finantskonverentsil

26. märts, 2012

Tänavuse Pärnu Finantskonverentsi kulminatsiooniks on Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese ja male suurmeistri, Venemaa poliitiku Garri Kasparovi innovatsiooniteemaline debatt.


Kuigi jututeemaks pole poliitika, vaid innovatsioon, tõotab kahe intellektuaali arutlus tulla tõeliselt põnev ja hariv. Garri Kasparovil on peagi ilmumas raamat rahvusvahelisest innovatsioonist ja sellest, kuidas ühiskonnad uuenevad, millised on kultuurilised takistused ja kuidas tehnoloogiline areng Läänes on seiskunud.

14. korda toimuval Pärnu Finantskonverentsil saab lisaks Ilvesele ja Kasparovile kuulata Euroopa tunnustatud mõttekoja EPC ökonomisti Fabian Zuleegi, Soome Keskkaubanduskoja esimehe Risto Penttilä ning Euroopa Komisjoni tippametniku Henrik Hololei arutelu Euroopa finantstulevikust.

Redgate Capitali juhatuse liige Veikko Maripuu, Premia Foodsi juhatuse esimees Kuldar Leis, Filteri finantsjuht Rainer Erendi ning Carnegie investeerimispanga esindaja Christer Janson räägivad erinevat liiki finantseerimisvõimaluste kättesaadavusest ettevõtetele tänastel keerulistel aegadel.

Ettevõtete restruktureerimise ning investeerimisega tegeleva Reval Capitali partner Mauro Terrinoni ning Ida-Euroopa turgudele keskendunud investeerimisfirma Cicero Capitali juht James Oates räägivad ettevõtete väärtusest ja erinevatest võimalustest selle suurendamiseks.

Samuti on kahe konverentsipäeva jooksul vaatluse all uued edukad ärimudelid, riskide juhtimine tänases ettevõtluskliimas, avaliku sektori äriprojektid, erinevad motivatsioonisüsteemid ning palju muud huvitavat. Aset leiavad erinevad töötoad ja huvilised saavad osaleda ärikiirkohtingul, mis pakub tavapärasest erinevat võimalust uute kontaktide ning värskete ideede leidmiseks.

Konverents leiab aset 19.-20. aprillil Pärnu Kontserdimajas ning veel on võimalik registreerida siin: www.konverentsid.ee

Õppeasutustele ja mittetulunduslikele kultuuriasutustele on konverentsil erihind.