Tootearendusprogrammi PESA rändnäitus jõuab Viljandisse

23. juuli, 2013

wilderness dreamsKolmapäeval, 24. juulil kell 16.00 avatakse Viljandi Kultuuriakadeemias Loov Eesti virtuaalse tootearendusprogrammi PESA teise lennu toodete näitus. Väljapanek tutvustab 12 uut Eesti erinevates paikades arendatud tooteprojekti. Näitus jääb avatuks 7. augustini.

PESA virtuaalse tootearendusprogrammi lõpetas sel aastal edukalt 12 kodumaist toodet, omandades aasta jooksul uusi teadmisi tootearendusest ärimudeli koostamiseni. PESA vilistlase, Viljandimaale Soomaa rahvusparki rajatava Mardu talu avatud stuudio esindaja Anu Almiku sõnul andis PESAs osalemine peamiselt vajalikku oskusteavet toote arendamiseks. “PESAs osalesime oma esimese omatootega – Euroopa põlisloodusaladele tüüpiliste ning hävimisohus looma- ja linnuliikide elukäiku vahendava voodipesukomplektiga “Wilderness dreams”, mis valmis koostöös Tartus asuva Tuumik Stuudioga ning mille eesmärk on teadvustada ohustatud liikide elupaikade kaitse vajalikkust. PESA programmis saime läbida kõik tootearenduseks vajalikud etapid kindlas raamistikus, mis tegi uue toote loomise oluliselt lihtsamaks. Kindlasti mängis rolli koolituste virtuaalne kuju, mis muutis uute teadmiste omandamise paindlikumaks,” rääkis Almik. Toote müügist saadav tulu on planeeritud suunata jäljemustritel kujutatud ikoonliikide elupaikade kaitseks ja uute sarnast sõnumit kandvate tarbeesemete loomiseks.

Viljandi Loomeinkubaatori juhataja Kristi Kivestu sõnul on uute ja kasulike asjade leiutamine väga tervitatav. “Uute põnevate toodete loomine ei ole ainult ühe regiooni asi vaid oluline igas Eesti paigas. Mida rohkem koostööd ja edulugusid, seda lihtsam on leida julgust oma idee ellu viimiseks. Loodame, et ka PESA näitus inspireerib viljandimaalasi oma ideid teostama ja pakutavaid võimalusi uurima kasvõi Viljandi Loomeinkubaatori toel,” innustab Loomeinkubaatori juhataja.

PESA teise lennu hulgas on disainmööblit, lauanõusid, lauamänge, kardinaid, voodipesu, jalanõusid jt. Üks projektidest on sotsiaalne ettevõte, kus paberkottide valmistamisel kasutatakse erivajadustega tööjõu abi.

PESA projektid 2013. aastal olid järgmised: k00d.ee, Linnupette Lusikad, Wilderness Dreams, Goldmerk, MAKU, Kiriline, KAAL Disain, Projekt 0.72, E. Strauss, Nutikas Eesti Asi, Kontuur, Suzani.

Edasi on võimalik näitust näha:
Viljandi Kultuuriakadeemias (Posti 1) 24. juulist 07. augustini
Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 17) 15. augustist 30. augustini

Avaldusi 2012. algavasse PESA programmi võtame vastu 6. septembrini aadressil mariliis@looveesti.ee
http://pesa.looveesti.ee/