TTÜ ja EKA tihendavad koostööd

21. veebruar, 2014

eka logo estEesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi ning TTÜ rektor Andres Keevallik avavad Kunstiakadeemia Stuudio TTÜ Mektory majas täna, 21. veebruaril kell 11.00.

TTÜ rektor Andres Keevallik tervitab järjekordset sammu Tehnikaülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia koostöö edendamisel: „Siiani oleme ühiselt panustanud inglise keelse ühisõppekava „Disain ja tootearendus“ väljatöötamisel ja õpetamisel.“

Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi: “Soovisime luua Mektory majas EKA Stuudio, et kokku viia TTÜ ja EKA tänaseid ja tulevasi tudengeid ja kõiki võimalikke koostööpartnereid. Mektory on teaduse-, tehnoloogia- ja innovatsiooni kohtumispaik ning Eesti Kunstiakadeemial on kompetents uuendusliku disaini, kvaliteetse elukeskkonna ja jätkusuutliku arengu protsessides. Loodame, et Eesti Kunstiakadeemia Stuudio ruumi kujundus, mis põhineb Stockholmi mööblimessi projektil “12 m2” (juhendaja sisearhitektuuri professor Toivo Raidmets) on inspireerivaks keskkonnaks kõigile huvilistele.”

2013. aasta sügisel said EKA sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonna III kursuse üliõpilased ülesande paigutada kõik inimese eluks tarvilik 12 ruutmeetrile (3 x 4). Köök, WC koos dušiga, mahutid, töölaud ja voodi.

Stockholmi messil oli EKA ainus kontseptuaalse tervikesitlusega kool noortepaviljonis „Greenhouse”. Mess oli edukas — EKA abi vajab Rootsi firma väikemajade seeria väljatöötamisel.

TTÜ innovatsiooni ja ettevõtluskeskus MEKTORY 4450 m2 suuruse maja 4 korrusel paiknevad erinevad katselaborid, töötoad, ettevõtete tipptehnoloogiaga demokeskused, start-up stuudiod, näituse- ja konverentsisaal, eri riikide kultuuride teemastuudiod, Energia Avastuskeskus ja Eesti Kunstiakadeemia Stuudio.