TTÜs on Euroopa arhitektuuritippudega rahvusvaheline konverents

21. mai, 2014

ttu-logo22.-24. mail toimub TTÜ arhitektuuri- ja urbanistikainstituudi korraldusel konverents „European Architecture Dialogue Tallinn 2014“. Ajakirjanike ning konverentsil osalejate kohtumine toimub 23. mail kell 10.15-10.45 TTÜ Tudengimajas ning jutuks tuleb, kuhu suunas liigub Euroopa arhitektuuriharidus?

Konverentsil kohtuvad ning vahetavad ideid 18 arhitekti ja arhitektuuriprofessorit Euroopa ülikoolidest, arutuse all on arhitektuuriharidus ja rahvusvahelise arhitektuuri magistriõppekava „European Architecture/ Study and Reseach“ ettevalmistamine, mis alustab Tallinna Tehnikaülikooli arhitektuuri- ja urbanistikainstituudis 2015. aastal.

Kõik arhitektuurihuvilised on oodatud 23. mail TTÜ raamatukogu galeriisse instituudi õppejõudude ja üliõpilaste tööde näituse avamisele ja kell 10.45 tudengimajas algavale konverentsile ja arutelule. Konverentsil tuuakse kokku arhitektuuriõppe ja -teadustöö dialoog ning teadmised ja kogemused Lõuna-, Kesk- ning Loode-Euroopast.

TTÜ Euroopa arhitektuuri külalisprofessor Dagmar Jäger räägib, kui suureks saavad kasvada Euroopa linnad. Millised on kaasaegsed arhitektuuri ning linnastumise suurimad probleemid – sellest räägivad magistriprogrammi „Architektur.Studium.Generale.“ vilistlased ja tegevarhitektid.

2015. aastal avatav rahvusvaheline arhitektuuri magistriõppekava on planeeritud kolme ülikooli koostööna, kus lisaks Tallinna Tehnikaülikoolile osalevad Austriast Innsbrucki Tehnikaülikool ja Portugalist Universidade Autonoma de Lisboa ning koostööpartnerid veel mitme riigi ülikoolist.

TAUST
Bologna protsessi järgselt on tekkinud vajadus kujundada uus kontseptsioon arhitektuurihariduse ja teadustöö tegemiseks ning seeläbi analüüsida linnaplaneerijatele ja arhitektidele pandud ootusi ja väljakutseid.

Alates 2008. aastast on Reiseuni_Lab formaadis peetud mitmeid diskussioone ja kohtumisi vahetamaks mõtteid arhitektuuriõppe kaasajastamiseks kümne Lõuna-, Kesk- ja Põhja-Euroopa ülikooli osalusel.

Üritused on jälginud Humboldti ideid ülikoolist kui ühiskonna laborist. Aastatel 2010-2013 lõpetasid Brandenburgi Tehnikaülikooli rahvusvahelise magistriprogrammi Architektur.Studium.Generale. kaks kursust magistrante, kokku 36 tudengit 10 ülikoolist, toimus 16 töötuba. Cottbusis, Innsbruckis, Kielis ja Berliinis korraldatud nelja konverentsi põhjal loodi huvitav ja innovatiivne koostöövõrgustik.

Tallinna konverentsi eesmärk on analüüsida siiani tehtud tööd ja arutada võimalusi edasiseks koostööks ning tutvustada TTÜ arhitektuuri- ja urbanistikainstituudi eesmärke seoses rahvusvahelise magistriõppe käivitamisega. 18 õppejõudu ja arhitekti Eestist, Saksamaalt, Portugalist, Austriast, Hispaaniast, Iisraelist ja Kreekast kõnelevad oma ideedest seoses arhitektuuriharidusega ning oma kogemustest seoses projektiga Reiseuni_Lab.

Programm
23. mail TTÜ raamatukogu galeriis ja tudengimajas (Ehitajate tee 5, Tallinn)
kell 9.30 arhitektuuri ja urbanistikainstituudi õppejõudude ja üliõpilaste tööde näituse avamine,
kell 10.45 konverentsi avamine, avasõna TTÜ õppeprorektor professor Jakob Kübarsepp
kell 11.00-18.00 ettekanded õppejõududelt, arhitektidelt ja endistelt tudengitelt.