Tuhanded kultuurisündmused nüüd leitavad üheltainsalt veebilehelt

28. mai, 2010
www.kultuur.infoVärskelt uuenduskuuri läbinud portaalist aadressil www.kultuur.info võib leida teavet rohkem kui tuhandest lähenevast kultuurisündmusest , ainukesena Eestis kajastab see kirevat vaimu- ja kunstielu ka inglise keeles. Muuhulgas leiab kalendrist kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.
Eesti Instituudi loodud reklaamivaba portaal Kultuur.info sisaldab infot nii Eestis toimuvate kui ka tähtsamate väljaspool Eestit aset leidvate ja Eestit puudutavate sündmuste kohta. Uudiste kiire ja pidev juurdevool tagatakse pideva ja aktiivse koostöö kaudu mitmesuguste organisatsioonide, kultuuriasutuste ja omavalitsustega üle Eesti.

Portaal hõlmab kõiki kultuurivaldkondi — muusikat, teatrit, kujutavat kunsti, filmi ja fotot, tantsu, pärimuskultuuri ning kirjandust, lisaks on esindatud info loengute ja kursuste kohta. Samuti leiab siit nii tasuta kui pääsmega sündmused ja ka spetsiaalselt lastele mõeldud üritused. Kultuur.info pakub võimalust enda tutvustamiseks ka väiksematele üritustele, mis vastasel juhul jääksid suurürituste võimsate reklaamikampaaniate varju. Et kultuur.info ei taotle tulu, on ürituste kohta käiva info lisamine andmebaasi tasuta ja seda korrastavad ja tõlgivad professionaalsed toimetajad ning tõlkijad. Info lisamine kultuurikalendrisse on mugav ja selleks pole tingimata vajalik kalendritoimetajaks registreerimine.
Peale kultuurikalendri leiab portaalist ka omalaadse värava Eesti kultuurimaastikule –  eesti- ja ingliskeelse Eesti Kultuuri Teejuhi. See sisaldab olulisemate kultuuriasutuste nimestikku koos lühitutvustustega, samuti ülevaatlikke tekste ja dokumente Eesti kultuuripoliitikast ja kultuurivaldkondade toimimispõhimõtetest.