Tunnusta silmapaistvaid ja ettevõtlikke noori

19. juuni, 2013

imgresJuba 15-ndat aastat on Eesti Ettevõtlike Noorte Koda tunnustamas noori ja andekaid inimesi ‘Silmapaistev Noor Eestlane’ tiitliga. Konkursile saab kandidaate esitada kuni juuni lõpuni. Kolm võitjat kuulutatakse välja 14. septembril TOYP auhinnatseremoonial Haapsalus.

TOYP rahvusvaheline auhind on silmapaistvale noorele Inimesele vanuses 18 – 40 eluaastat. Igal aastal tunnustab JCI kümmet silmapaistvat noort inimest üle maailma, kes on saavutanud märkimisväärset edu oma tegevusvaldkonnas, ühiskondlikus elus ja isiklikus arengus.

Ülemaailmse organisatsiooni Junior Chamber International (JCI) projekt The Outstanding Young Person (TOYP) projekt on üks vanemaid ja hinnatumaid programme, mille ajalugu ulatub 1930-ndatesse aastatesse.
JCI Estonia liitus programmiga 1999-ndal aastal. Eestlastest on pälvinud Maailma Silmapaistva Noore Inimese tiitli 1993-ndal aastal toonane Eesti peaminister Mart Laar ja 2007-ndal aastal IT-guru Tarvi Martens.

JCI Estonia on otsimas kandidaate, et tunnustada ka sellel aastal kolme silmapaistvat inimest Eestist. Kandideerimise aluseks on noore inimese märkimisväärsed saavutused ja edu oma tegevusvaldkonnas, mis on kasu toonud kasu ühiskonnale ning innustanud teisi noori. Silmapaistva Noore Eestlase auhinda antakse välja kümnes valdkonnas. Kandidaadid valitakse äri, poliitika, akadeemilise tegevuse, kultuuri, eetika, meditsiini, religiooni, sotsiaalse ja ühiskondliku tegevuse ning isikliku täiustamise kategoorias.

Kutsume üles märkama ja esitlema andekaid inimesi. Esitlejal palume võtta ühendust JCI Estonia direktoriga ning täita kandidaadi ankeet.
Ankeete saavad esitada nii JCI Estonia kojad kui teised Eesti organisatsioonid. Üksikisikud saavad teha ettepanekuid kandidaatide kohta võttes ühendust TOYP direktoriga, kes edastab ettepanekud Noortekoja Presidentidele.

Ankeete saab esitada kuni 30-nda juunini 2013. Seejärel edastatakse ankeedid väärikale TOYP žüriile, kes hindab kandidaate vastavalt hindamisreeglitele. Žürii koosseis on igal aastal erinev ning koosseis kinnitatakse juuni lõpus.

TOYP 2013: Silmapaistev Noor Eestlane auhindade pidulik üleandmine toimub Haapsalus, 14-ndal septembril JCI Estonia Aastakonverentsi galal www.jci.ee/ak2013. Sündmusest saab osa ka läbi ERR online ülekande.

JCI Estonia poolt varasematel aastatel tunnustatud TOYP-laureaadid 1999-2012

2012: Paavo Nõgene, Anneli Ohvril, Alar Kolk
2011: Erkki Raasuke, Jaak Karp ja Märt Agu
2010: Ain Mäeots, Liina Lokko, Kaia Kanepi
2009: Sten Tamkivi, Kaido Höövelson (Baruto), Mihkel Kütson
2008: Ahti Heinla, Lasse Lehis ja Ülle Rüüson
2007: Artur Taevere, Helena Tulve, Toomas Trapido
2006: Tarvi Martens, Kaido Kikkas, Priit Kogermann
2005: Anzori Barkalaja, Siiri Sisask, Priit Võigemast
2004: Janika Mölder, Sven Mikser, Alar Sikk
2003: Annely Peebo, Tanel Joost, Jaan Tätte
2002: Meelis Muhu, Peeter Marvet, Hirvo Surva
2001: Andrus Veerpalu, Tarmo Noop, Elmo Nüganen
2000: Kristiina Ojuland, Ando Kiviberg, Kristina Shmigun
1999: Anu Tali, Jaan Kirsipuu, Linnar Viik