Uus loomeinimesete andmebaas Loometurg

12. veebruar, 2014

loometurg

Loometurg on eestimaiste disainerite ja teiste loomeinimeste laiendatud andmebaas, mis lihtsustab oluliselt andekate tegijate leidmist. LOE EDASI

Loometuru platvorm loodi Tartu Ülikooli nädalase ettevõtluskursuse Student Startup Camp raames, mis leidis aset 3.-9. Veebruar, kus seitse andekat ning tegusat noort ühendasid jõud, et luua midagi tõeliselt olulist Eesti ühiskonnale ja kultuurile. Me peamine eesmärk on ergutada kodumaist disaini.

“Kui varem tähendas fotograafi või moedisaineri otsimine vaevarikast veebisurfamist ja kümnete individuaalsete veebilehekülgede avamist, siis nüüd toob loometurg kõik tegijad kokku ühele platvormile,” rääkis Loometuru esindaja Mai-Liis Kivistik. “Tellija saab kiirelt ülevaate, loomeinimese oskustest ja tehtud töödest ning oskab siis kindla teadmisega konkreetse tegija poole pöörduda.”

Mai-Liisi sõnul sündis idee Meri-Krisi poolt, kes on EKA taustaga, esimest aastat IT-kolledžis õppiv punapäine maailmaparandaja. Sellise saidi puudumist ja vajalikkust märkas ta EKA meililisti kaudu, kuhu pidevalt laekub soove inimestelt, kes sooviksid enda või sõprade tarbeks erinevaid disaini- ning kunstiteenused, nagu lõpukleit tütrele või karikatuur sõbrale sünnipäevaks.

Idee esitamise järel olid kaasa löömisest huvitatud Tartu Ülikooli kolmanda kursuse arvutitehnikud Kert ja Kristian ning kolmanda kursuse informaatik. Mai-Liis ise on lõpetanud IT-kolledži ning tegeleb Loometuru turundamisega. “Lisaks on meil meeskonnas Soomest pärit Tartus rahvusvahelist äri õppiv noormees Ville ja Kadi, Tartu Ülikooli teise kursuse informaatik, kes hoolitseb selle eest, et loomeinimeste visioon soovitud veebilehest jõuaks ka programmeerijateni,” rääkis Mai-Liis.

“Platvorm pandi kokku kõigest nädalaga ja kohe kindlasti mitte ei ole see lõplik versioon. Lähitulevikus lisandub turuplats, millest sündis ka meie nimi – seal on kasutajatel võimalik oma toodangut müüa. Hetkel on käsil kibekiire arendamine, et kasutajale keskkond mugavamaks muuta. Oleme saanud ka erinevat tagasisidet, mida veel soovitakse lehel näha ja see meile meeldib, sest nii läheb meie töö lihtsamalt. Siiski ei tähenda see, et lehekülge ei saa kasutada, vastupidi, juba on võimalik ennast meie lehele üles laadida ning otsijatele nähtavaks teha. Jääme teid põnevusega ootama!” kutsub Mai-Liis kõiki kaasa lööma.

 www.loometurg.ee