Uus veebipõhine otsingumootor viib kunstid kõikjale – EFFE FestivalFinder.eu

14. november, 2018
14. novembril avalikustab Euroopa Festivalide Assotsiatsioon (European Festivals Association, EFA) FestivalFinder.eu. Publikud üle maailma saavad kasutada seda veebipõhist otsingumootorit, et avastada kunstifestivale: muusikast teatrini, tänavakunstidest tantsu ja kirjanduseni ja seda 45 riigis, nii Euroopas kui ka väljaspool.

FestivalFinder.eu on osa ‘Europe for Festivals, Festivals for Europe – EFFE’ initsiatiivist. See platvorm juhatab rahvusvahelise publiku, festivalide austajad, esinejad, managerid, reisijad, akadeemikud, ajakirjanikud, blogijad, poliitikud, linnade arendajad … läbi mitmekesise Euroopa kultuuriruumi. Selle mõtte loojaks ja arendajaks on Euroopa festivalide kogukond ja seda toetab Euroopa Komisjon ja Parlament. Koostöös kunstifestivalide, linnade, turismikorraldajate ja publikuga püüab FestivalFinder.eu olla kõige ajakohasem, põhjalikum ja praktilisem juhend Euroopa kunstifestivalideni.

Registreerimine FestivalFinder.eu lehele on avatud tänasest, 14. novembrist, ning on lihtne, kiire ja tasuta. Juba 1129 organisatsiooni (EFFE märgise võitjad aastadel 2015-2016 ja 2017-2018) on leheküljel üleval.

EFFE märgis on Euroopa kvaliteedimärk, mida antakse välja märkismisväärsetele kunstifestivalidele, kes on tunnustatud nii oma töös, kuid samuti ka kogukonna kaasamise ja rahvusvahelises avatuse valdkondades.

EFFE partneriks Eestis on Leelo Lehtla poolt juhitud PLMF Arts Management.

 

EFAst

Europe for Festivals, Festivals for Europe – EFFE aktsiooni algatajaks on Euroopa Komisjoni ja Parlamendi toetusega Euroopa Festivalide Assotsiatsioon (European Festivals Association, EFA). EFFE aitab tuua kunsti publikuni ja seda just otsingumootoriga andmebaasi abil. FestivalFinder.eu loob suhtluse festivalide ja publiku vahel ning toob esile Euroopa mitmekesise kunstifestivalide maastiku.

EFA missioniks on liikmefestivalide ühendamine ja esindamine Euroopas ja üle maailma, aidates kaasa Euroopa kunstilise elu arengule. EFA on kunstifestivalide kõige olulisem platvorm, kuna EFA toetab ja edendab kunsti loomist, produktsiooni ja osavõttu. EFA ja selle liikmed tagavad ligipääsu ja kättesaadavuse Euroopa kultuuripärandile ning peavad seda iga kodaniku inimõiguseks. EFA töö keskmes on festivalide, riigiasutuste ja teiste sidusrühmade vaheline koostöö ja suhtlus.

EFA, EFFE ja Festivali Akadeemia lisainfo:

www.efa-aef.eu      www.thefestivalacademy.eu        www.effe.eu

PLMF Arts Managemendist

PLMF Arts Management (asutatud 2013.a.) esindab erinevaid artiste ja ansambleid üle maailma ning pakub konsultatsiooni- ja prohjektijuhtimisteenuseid erinevatele kultuurivaldkonna organisatsioonidele rahvusvaheliselt (sh. Euroopa Festivalide Liit, Põhja-Balti Festivalide Platvorm ja Rahvusvaheline Muusikamangeride Forum).
Eestis on PLMF Arts Managemendi eestvedada kaks võrgustikku: EFFE Eesti Festivalikeskus ja Eesti Muusikamangeride Foorum.

PLMF Arts Managemendi ja Eesti võrgustike lisainfo

www.artsplmf.ee      facebook.com/FestivalHubEstonia        facebook.com/MMFEesti