Vaata, kes võitis Solarise keskuse uue helilogo konkursi!

20. oktoober, 2017

Tallinna argielu ja kultuuri ristumispunktis tegutseva Solaris keskuse helilogo konkursi võitis süntpopi bändide Zebra Island ja Girls in Pearls eestvedajana tuntud muusik ja produtsent Rasmus Lill. Septembri alguses käivitunud avalik konkurss oli osa kaubandus- ja kultuurikeskuse kontseptuaalse uuenduskuuri raames loodavast audiobrändingust. Solarise uut olemust väljendav helilogo kõlab alates tänasest keskuse siseraadios ja parklatervitustes.

Konkursi eesmärgiks oli luua Solaris keskuse uue kontseptsiooni ja sisekujundusega haakuv, helge ja kaasaegse kõlavärvi ning meeldejääva meloodiajoonisega tunnusheli. Kokku saabus konkursile 158 tööd, millest žürii valis esialgu välja kolm paremat. Rasmus Lille võidutöö kõrval pälvisid äramärkimist ka Mick Pedaja ja Mikk Tammepõllu loodud helilogod. Võidutöö preemiaks on 1000 eurot ning äramärgitud töid premeeritakse 300 eurose auhinnarahaga.

Žürii koosseisu kuulusid muusikapsühholoog Dali Kask, muusikaajakirjanik Siim Nestor, turunduskommunikatsiooni ettevõtete ühenduse Creative Union juhatuse liige Ants Lusti, Tallinn Music Weeki kommunikatsioonijuht Ingrid Kohtla, Solaris keskuse turundusjuht Kristiina Kullo ja juhatuse liige Jaanus Juss.

„Kutsusime appi oma ala parimad – Tallinn Music Weeki tiimi, muusikapsühholoog Dali Kase, andekad Eesti DJ-d, produtsendid ja muusikud –, ning tulemus sai tõesti hea,“ rõõmustab Solaris keskuse turundusjuht Kristiina Kullo. „Meeldivalt üllatas nii konkursil osalejate hulk kui esitatud tööde tase. Tallinna südames asuva kaasaegse kultuuri- ja kaubanduskeskusena soovime oma külastajaile pakkuda ühtaegu nii funktsionaalset kui ka inspireerivat keskkonda ning tervikliku elamuse loomisel on sisekujunduse kõrval oluline roll ka sellega haakuval heli-identiteedil. Rasmuse loodud kõll on ühtaegu helge ja tuttavlik, ent samas ka stiilideülene, ühildudes suurepäraselt meie uue kuvandiga.“

Ka Solarise uue audiokontseptsiooni eestvedajast muusikapsühholoogi Dali Kase sõnul vastas Rasmus Lille audiologo kõige paremini keskuse uut kuvandit iseloomustavatele märksõnadele. „See on meeldivalt minimalistlik, meeldejääva meloodiajoonega, huvitava kõlavärviga ja keskuse üldisest helifoonist kenasti esile kerkiv.”

Žüriis osalenud Eesti Ekspressi ajakirjanik ja muusikakriitik Siim Nestor puutus signatuuri loomise ja otsimise köögipoolega esimest korda kokku: „Oli väga teistlaadi kogemus. Mu kujutluses peaks kaubanduskeskuse ”kõll” kõlama võimalikult vähe häirivalt ja infovabalt, et ta ei seostuks väga mingite kindlate muusikaliste punktidega. Minu meelest Rasmus Lille teos just selline ongi.“

Uue helilogo autor Rasmus Lill on tuntud eeskätt süntpopi gruppide Zebra Island ja Girls in Pearls helilooja, produtsendi ja klahvpillimängijana, samuti praeguseks tegutsemise lõpetanud instrumentaalansambli Kosmofon liikmena. Ta on loonud muusikat ka filmidele ning teostanud erinevaid helikujundusi. Rasmus Lille muusikalist käekirja iseloomustavad mitmekihilised sündikäigud ja õhulised meloodiad ning võluvalt retrofuturistlik kõlapilt.

Solaris keskuse uus audiobränding koosneb lisaks helilogole ka avalikes alades kõlavatest taustamuusika pleilistidest, mis toetavad ja võimendavad keskuse tervikkontseptsiooni. Uute pleilistide autoriteks on DJ Heidy Purga ning produtsendid-heliloojad Sander Mölder ja Janek Murd. Valdavalt funki, džässi ja souli rütmis, ent ka otsingulisema popi, indie ja folktroonika radadel kulgev taustamuusika koosneb rahulikuma astumisega päevasest ja pisut tempokamast õhtusest valikust.

 

Solaris keskuse tervikkontseptsioon „SOLARIS on KULTUUR“ hõlmab maitseid, filmi, muusikat ja disaini. Möödunud aastal renoveerimistööde ja kontseptuaalse uuenduskuuriga alustanud Solaris keskus on jõudnud uude etappi koostöös Jan Skolimowskiga (arhitektuuribüroo KAMP) sündinud sisekujundusega ning uue audiobrändinguga, mida aitavad ellu viia festival Tallinn Music Week ja Artist Siseraadiod OÜ muusikapsühholoog Dali Kask.

 

Solaris keskuse uus helilogo:

 

Solaris keskuse pleilistid

Heidy Purga: https://play.spotify.com/user/1176469046/playlist/5vsrpTTKQ9BRPL4SpwGjMv
Janek Murd: https://open.spotify.com/user/1190857498/playlist/3iUCdo9VsHb058mdFnx7fV
Sander Mölder: https://open.spotify.com/user/sandermolder/playlist/3dLRA0aTGhYXJRT41a27Jn

Rasmus Lille loomingut:


Helilogo konkursist:

Helilogo