Venekeelse sõltumatu meedia Baltikumi häkaton – otsitakse hüperlokaalseid lahendusi

10. november, 2017

Kahepäevasel venekeelse sõltumatu meedia häkatonil Hyperlocal, mis toimub 17.-19. novembril Tartu Ülikooli Narva Kolledžis, loovad meediaspetsialistid, ajakirjanikud, veebidisainerid, arendajad ja aktiivsed inimesed uusi atraktiivseid tehnoloogilisi lahendusi venekeelsele meediatarbijale Baltikumis. 

“Hyperlocal media ehk kohaliku meedia häkatonil otsime uusi erilisi töövõtteid ja tehnoloogilisi rakendusi kohalike meediaettevõtete või -platvormide jaoks,” selgitab Narva Loomeinkubaatori Objekt.is kaasasutaja ja tehnoloogiliste ideede konkursi Prototron juht Jana Pavlenkova.

Narva Loomeinkubaator Objekt.is, Aktis (UK), Trustcorp, Baltic Centre for Media Excellence (Läti) ja Narva College of University of Tartu korraldavad Balti venekeelset sõltumatu meedia arendusmaratoni, mille eesmärk on leida uusi lahendusi kvaliteetseks sisuloomeks, kasutades selleks multimeedia tööriistu ning kommunikatsioonitehnoloogiaid.

Häkatonil luuakse meediarakenduste prototüüpe:
mis aitaksid paremini kaasa lüüa kohaliku elu arendamisel;
mis toetaksid kohalike meediaettevõtete või -platvormide konkurentsivõimet.

Rääkides korraldajate ootustest, ütles Jana Pavlenkova: „Me ootame aktiivseid inimesi ja meeskondi Eestist, Lätist ja Leedust, et kahe päevaga luua ideede prototüüpe ja piloote, mida saaks juba publikule näidata. Uudiste, ajakirjandusliku uurimuse ja muu informatsiooni edastamiseks saab hõlpsasti kasutada tänapäevaseid tehnoloogiaid – ja selliseid praktilisi lahendusi me loodamegi luua. Tegeleme häkatonil virtuaal- ja liitreaalsusega, 360-kraadiliste videote loomise, mängude, masinõppe ja tehisintellektiga”

Osavõtt Hyperlocal meediahäkatonist avab meeskondadele juurdepääsu nende projektide arengule suunatud programmidele ja platvormidele, näiteks, interaktiivsele inkubatsiooni programmile Loov Eesti PESA, kiirendiStorytek ning Elevator Startups fast-passes, inkubaatori DIGIX@Narva teenustele, samuti teiste partnerite programmidele.

Kogu ürituse käigus saavad võistkonnad nõuandeid kogenud mentoritelt. Üritus toimub vene ja inglise keeles.

Häkatoni korraldamisele ja läbiviimisele aitab kaasa Tartu Ülikooli Narva Kolledži direktor Kristina Kallas, kes kommenteeris:
„Esiteks, häkaton on ainulaadne võimalus loomingulise mõtlemise arendamiseks. Lisaks sellele annab see üritus võimaluse võistkondadele luua uusi tutvusi. Mentorid hakkavad töötama koos meeskondadega ja aitavad osalejatel arendada juba olemasolevaid ideid või töötada välja täiesti uusi lahendusi mõnele probleemile.“

Häkaton on ideede maraton, mille käigus võistkonnad töötavad välja lahendusi teatud probleemide jaoks, loovad uuenduslike ideede kontseptsioone ja ärimudeleid. Hyperlocal häkatoni raames osalejad käivad läbi teekonna ideest kuni esmase meedialahenduse või prototüübini, mis oleks rakendatav konkreetses piirkonnas ehk oleks hüperlokaalne.

Kohaliku (hyperlocal) tasandi teenustele kehtivad kõrged ootused, kuid mitte alati ei ole teenuseid toetavad tehnoloogilised rakendused universaalsed, ülekantavad teistesse piirkondadesse või sobilikud keerulisemate kohalike teenuste pakkumiseks.

Rohkem infot ürituse ja sellel osalemise kohta saab siit:www.objekt.is/hackathon