VI Disainiöö ja Euroopa Innovatsioonifestivali IF… V päeva ülevaade

20. september, 2011

altTeisipäeval, 20. septembril VI Disainiöö ja Euroopa Innovatsioonifestivali IF… viienda päeva haripunktiks on projekti „Cities For All – Tallinn For All“ tulemuste esitlus ja tööde hindamine žürii poolt.

Žüriisse kuuluvad Leelo Ilbis, Urmas Kaldaru, Villu Urban ja Pete Kercher. Esitlemisele tulevad neli projekti – Tallinna ühistransport, Gulliver Map, PÖFFi ligipääsetavus ja abivahend pimedatele. „Cities For All – Tallinn For All“ tulemustega saab tutvuda Rotermanni kvartali Jahulao klaasaatriumis kuni 6. oktoobrini. „Cities For All – Tallinn For All“ tulemuste esitlus ja tööde hindamine toimub algusega kell 12 Rotermanni kvartali Kaubamaja I korrusel  – Nokia lounge‘s. Üritus on kõigile tasuta.

 

Jätkuvalt on võimalik festivalil külastada varasematel päevadel avatud näitusi ja projekte. Valdav enamik nendest asub Rotermanni kvartalis ja selle lähiümbruses. Soome Lahti disainibiennaal esitleb oma paremaid töid Rotermanni kaubamajas. Avatud on Leedu tekstiilidisaini näitus „Eksperimendid valgusega“. Prooviveskis on võimalik vaadata Euroopa Design Management auhinna nominentide näitust „DME Award“. Elevaatoris saab külastada Malaisia-Taani ühisprojekti „Man & God“. Viru keskuse bussiterminalis saab vaadata Austria graafilise disaini näitust.

Disaini- ja Arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt.6) on avatud Hispaania toidunõude disaini näitus „Foodjects“.

Disainiöö ja Euroopa Innovatsioonifestival IF… ajal on Arhitektuurimuuseum erakorraliselt avatud ka esmaspäeval ning teisipäeval, s.o. 19. ja 20.septembril. Külastajale uudistamiseks on avatud ühe säravama eesti disaineri Tarmo Luisu valgustinäitus „Mäng Tulega“. Samuti on ülesse ulatuslik Prantsuse disaininäitus „Saint-Etienne design – creative city for all“ by Cité du Design, mis keskendub urbanistlikele projektidele.

 

Koostöös Valgusfestivaliga tuuakse Rotermanni kvartalis publikuni Tallinna linna ilmestav valgussiltide projekt, mille autoriks on Poola kunstnik Stefan Kornacki. Firma IMArvutid toetusel leiab aset näitus „IF…Lab Parim innovatsiooniidee“, asukohaks Disainiöö keskus – Nokia Lounge Rotermanni kaubamaja I korrusel.  Koostöös Tallinna Moenädalaga saab Rotermanni kaubamaja II korrusel Loovalas näha Tallinna ja Turu moeloojate ühisnäitust „Fashion Empowerment“.

Festivali keskus – Nokia Lounge asub Rotermanni kaubamaja I korrusel, kus on avatud kohvik ja festivali infopunkt. Ühtlasi asub seal IF…Corner, kus on võimalik tutvuda eelnevalt toimunud viie IF… festivali videote ja infomaterjalidega. Festivali klubi asub Eesti Disaini Majas (Kalasadama 8), kus saab külastada Eesti disaini galerii-poodi ja avatud on kohvik „Klaus“. Euroopa Innovatsioonifestival IF… ja Disainiöö kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi.

Vt täpsemalt www.disainioo.ee ja www.innovationfestival.ee