Viljandi moeetendus OmaMood näitab kudumeid

19. aprill, 2013

kossesson jarvesaar0116. mai kell 19.00 toimub Viljandi pärimusmuusika aidas etnohõnguline moeetendus OmaMood 2013, mis toimub teist korda ning seekord on sündmus ühendatud rahvusvahelise konverentsiga „Traditsioonilised kampsunid Läänemeremaades“.

 

Kui eelmisel aastal tutvustas OmaMood TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia käsitööosakonna üliõpilaste lõputöid, siis sellel aastal on teemaks kudumid ning moeloojateks on nii TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna tudengid, vilistlased ning Tartu Kõrgema Kunstikooli üliõpilased. Kokku on laval 12 kollektsiooni, mille moodustavad ainult moelooja enda looming, nagu Liina Viira, Anu Hint jt, või on erinevate moeloojate teosed komplekteeritud üheks kollektsiooniks, näiteks tuleb eraldi vilistlaste grupp, kus näeb ka eelmisel aastal osalenute loomingut.

Moedemonstratsiooni peakorraldaja Laidi Sergejeva on öelnud: „Ei tasu karta, et Viljandis toimuval etnohõngulisel kudumiteemalisel moeetendusel  saab laval näha vaid kampsuneid. Silmailu pakuvad erinevad jakid, mantlid ning isegi õhulised kleidid. Kudumid ei ole ainult talvel kandmiseks!“. OmaMood on ka seekord tantsuline, lavastajateks on Sille Ardel ja Evelyn Uisk, kes lavastamisel lähtuvad liikumiste puhul kudumitest endist. „Toome lavale võimalikult palju erinevaid liikumismustreid ja –skeeme ning kasutame stopp-kaadreid, et anda OmaMoe nautijatele võimalus näha ja süveneda kõikidesse kudumitesse ning nende värviküllusesse ja detailidesse. Kuna kõik kollektsioonid on väga omapärased ja teineteisest erinevad, puudub sel aastal ühtseks tervikuks siduv muusika ja temaatika, mille põhjal liikumised loodud. Sel aastal on fookuses kollektsioon kui tervik ise. Õhtu on täis kudumite ilu ja vaatamise naudingut.“

Lisaks toimub 16.05 – 18.05 rahvusvaheline konverents  „Traditsioonilised kampsunid Läänemeremaades“, mida korraldab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakond koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ja Põhjamaade Käsitööliiduga. Konverents on pühendatud traditsiooniliste silmkoeliste kampsunite ajaloole. Konverentsil võtavad sõna asjatundjad Eestis, Soomest, Norrast ja Shetlandist.

OmaMood 2013 toimub 16. mail kell 19.00 Viljandi pärimusmuusika aidas, pilet on 2 €. Samal ajal toimub rahvusvaheline konverents „Traditsioonilised kampsunid Läänemeremaades“

Infot OmaMoest http://www.kultuur.ut.ee/et/omamood /http://www.facebook.com/omamood 

ja konverentsist http://www.kultuur.ut.ee/et/rahvuslik/konverents2013