Viljandimaa gümnasistid hakkavad kultuuriakadeemias ettevõtlust õppima

07. aprill, 2015

10. ja 11.aprillil toimub Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ettevõtlusõppe ainet sissejuhatav Ideeturg, kus lisaks tudengitele osalevad ka Viljandimaa gümnaasiumite õpilased. Kahe päeva jooksul töötatakse välja äriideed ja moodustatakse ideede elluviimiseks meeskonnad. Gümnasistid teevad koos tudengitega läbi kogu õppeprotsessi, mis vältab kokku ligikaudu poolteist aastat.

Viljandis toimuva kahepäevase Ideeturu vältel töötatakse välja äriidee ja kontrollitakse selle vettpidavust kogenud ettevõtjate ja koolitajate abil. Ideeturg on sissejuhatus kultuuriakadeemias 2015.a sügissemestril algavale ettevõtlusõppele. Esmakordselt on ligikaudu 1,5 aastat kestvasse õppeprotsessi kaasatud ka Viljandimaa gümnaasiumite noored. Ideeturul, mida aitab läbi viia Elmo Puidet (BDA Consulting), juhendavad tudengeid ja õpilasi ettevõtlusalade kogenud õppejõud. Äriideede metoodilise arendamise kõrval on oodata ka inspireerivaid lugusid erinevate valdkondade ettevõtjatelt. Juttu tuleb loomemajanduse kõrval ka üldisemalt majanduse suundumustest, ettevõtluskliimast Eestis ja Viljandimaal ning ettevõtlikkusest laiemas plaanis.

2014.a viidi TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kultuurikorralduse üliõpilaste seas läbi edukaks osutunud ettevõtlusõppe pilootprojekt. Saadud kogemusele toetudes osalevad järgmisel õppeaastal ettevõtlusõppes umbes 150 tudengit, lisaks neile gümnaasiumite õpilased. Kultuurhariduse osakonna juhataja Andres Rõigas: “Ettevõtlusõppe arendamine tuleneb Tartu Ülikooli arengukavast, kus lisaks teadlaste ja spetsialistide ettevalmistamisele on võetud suund ettevõtlikkuse edendamisele“.

Viljandi Gümnaasiumi direktor Ülle Luisk leiab, et koostöö kõrgkooliga on gümnaasiumi esimeste astmete ettevõtlike õpilaste jaoks suurepärane kogemus lisaks oma ideede teostamise võimalusele ka uute tutvuste näol.

Ideeturu läbiviimisel on lisaks kultuuriakadeemia õppejõududele määrav roll ka Tartu Ülikooli ettevõtluse õppetoolil ja sihtasutusel Viljandimaa Arenduskeskus.