Virumaa Teataja: Paides avab uksed ajakeskus Wittenstein

05. jaanuar, 2011

Virumaa Teataja: Täna avab oma uksed kõigile külalistele Paide vallimäel asuv ajakeskus Wittenstein, kus on kunstiliste ning interaktiivsete tehniliste lahendustega ajamasina atraktsioon.

Seni oli ajakeskuses rändamise võimalus vaid rühmadel broneeringu alusel.

Ajakeskuses rännates saavad külalised ajamasina rolli täitva lifti abil ülevaate eesti ajaloost, alustades maa-alusest muinasajast, liikudes läbi orduaja, kuningate aja, tsaariaja, Eesti aja, okupatsioonide aja ning lõpetades ajakeskuse kahel kõrgemal korrusel eksponeeritud taasiseseisvumise ning euroajaga.

Külastajatel on ajakeskuses võimalus rännata iseseisvalt, kasutades abimaterjalina ajakeskuse legendi, kus on kirjas meeldejääva ajaretke juhised.

Vallimäe ajakeskus on külastajate jaoks avatud kolmapäevast pühapäevani kella 10-18.
Paide linnavalitsuse arendusnõuniku Elena Sapi sõnul on ajakeskus nii kontseptsioonina kui ka eluliste eksponaatide ning tehniliste lahenduste tõttu väga meeldinud.

“Külalisteraamat on positiivsetest emotsioonidest ning headest soovidest igatahes tulvil,” lausus Sapp. Lisaks Eestist pärit rühmadele on ajakeskust külastanud ka välismaised turistid Rootsist, Ungarist, Leedust, Norrast ning Austriast.