XVI Kohila Sümpoosion

27. juuni, 2016

Kohila Sümpoosion on järjepidev rahvusvaheline puupõletusalase keraamika suursündmus, mis on viimase 15 aasta jooksul võõrustanud 158 kunstnikku 26 riigist. Üritus leiab aset Raplamaal Tohisoo mõisas, kus paiknevad üleriigilist tunnustust leidnud anagama ja bourry-box tüüpi keraamikaahjud. Sümpoosion juhib tähelepanu puupõletuse eripärale ja väärtustele, soodustades loomingulist koostööd ning kultuurivahetust.

Osalevad Marielle van den Bergh ja Mels Dees Hollandist, Una Mjurka Lätist, Harriet Thomas Inglismaalt, Alwyn O’Brien Kanadast, Veena Chandran Indiast, Robert Sanderson Iirimaalt, Andreas Vormayr Austriast ning Darren Cockrell, Ian Meares ja John George Larson Ameerika Ühendriikidest. Eestit esindavad Kris Lemsalu ja Pille Kaleviste.

Kolme nädala jooksul valmivad keraamilised tööd, esemed põletatakse ning toimuvad kõigile huvilistele avatud loengud, mille käigus kunstnikud tutvustavad oma päritolumaad ja loomingut.

Loengud, kunstnike vestlused ja tööde tutvustamine:

N 30. juuni

E 4. juuli

R 8. juuli

E 11. juuli

Sümpoosioni lõpetamine ja vabaõhunäitus leiavad aset 17. juulil algusega kell 15:00.

 

Sümpoosion saab teoks koostöös Eesti Keraamikute Liidu, Eesti Kunstiakadeemia, Kohila Valla ja Kohila Koolituskeskusega. Projekti haldavad Juss Heinsalu ja Evelin Saul. Kaasa aitavad Aigi Orav, Külli Kõiv, Jarõna Ilo, Urmas Puhkan, Sander Raudsepp jpt.

Suur tänu Kohila Vallale, Eesti Kultuurkapitalile, Raplamaa Omavalitsuste Arengufondile, Hasartmängumaksu Nõukogule, Varnia OY-le ning teistele toetajatele.

Lisainformatsioon: info@kohilasymposium.com

Jooksev info ja eelnevate aastate tegemised Kohila Sümpoosioni FB lehel: /kohilasymposium.

Kohila Sümpoosion

www.kohilasymposium.com