Creative Business Cup – globaalne ettevõtluskonkurss

CBCEST2

Creative Business Cup 2017 Eesti konkurss

Konkurss Creative Business Cup (CBC) Estonia otsib innovaatiliste ja  loovate äriideedega ettevõtteid  Eestit esindama globaalsel ettevõtluskonkursil, mis toimub 16-17 november Taanis, Kopenhaagenis. CBC Estonia konkursi eesmärk on leida parim ettevõte esindama Eestit finaalvõistlusel ja tugevdada Eesti mainet rahvusvaheliselt kui nutikate, innovaatiliste ja maailma muutvate ideede sünnipaika.

Konkursil osalemise tähtaeg on 15. mai kell 23:59. Osalemiseks on vaja täita detailne ankeet, milles antakse ülevaade toote või teenuse ideest ja meeskonnast. Ankeetide põhjal valitakse välja finalistid, kel tuleb 30. mail ekspertide paneeli ees oma ettevõtte ideed tutvustada (pitchida) 3 minuti jooksul inglise keeles. Zhürii valib välja kaks nominenti ja peavõitja, kes saab võimaluse pitchinguks CBC finaalvõistlusel Taanis, Kopenhaagenis 16-17. novembril.

Kolm parimat lülitatakse Balti- ja Põhjamaade ühisesse ettevalmistusvõrgustikku ning neid valmistavad võistluseks ette parimad eksperdid 4. novembril CBC Baltic and Northern Countries Bootcampil. Kolm Eesti konkursil väljavalitud meeskonda osalevad CBC arendusprogrammis, lisaks saavad nad oma ettevõtte tutvustuse üles panna investorite jaoks mõeldud ülemaailmsesse infokeskkonda, osaleda konverentsil ja investorkohtumistel. CBCle sõitu toetab EAS.

Ülemaailmsel konkursil Creative Business Cup osaleb üle 300 ettevõtte rohkem kui 60 riigist, lisaks märkimisväärsele konkursi peaauhinnale on sel aastal ka rohkesti eriauhindu ning vastavalt valdkonnale saab osaleda eriprogrammides.

„Konkursile on oodatud loovust innovatsioonis kasutanud organisatsioonid ja ettevõtted. Ootame Eestist osalema loomevaldkonnaga koostöös sündinud innovaatilisi ettevõtmisi, kellel on juba olemas kliendid, käive ja tehtud vähemalt esimesed sammud eksportimisel,“ selgitas Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

CBC juht Rasmus Wiinstedt Tscherningu sõnul on üha raskem on positsioneerida ettevõtteid loomeettevõtteks või mõneks muuks. „Loovus edendab innovatsiooni igal pool,“ ütles ta.

Võistluse ellukutsuja on CKO (Center for Cultural and Experience Economy) Taanis. Sel aastal osaleb finaalvõistlusel üle 300 ettevõtte ja 60 riiki üle maailma. Loov Eesti on Creative Business Cup esindaja Eestis aastast 2012.

2012 esindas Eestit JomyBooks – veebipõhine lasteraamatute kirjastamise platvorm
2013 esindas Ajujahil III auhinna pälvinud väikelaste pesutool Pesa
2014 esindas  Eestit Aiden App – mobiiliaplikatsiooniga, mis aitab depressioonile kalduvatel inimestel ennetada probleemide süvenemist ja oma seisundit jälgida.
2015 esindas Eestit Sorry as a Service – kliendi hoidmise teenust arendav ettevõte

2016 esindas Eestit 3D Creationist – mobiiltelefonidele mõeldud äpp 3D mudelite loomiseks

Miks osaleda?

 • Võitja saab esindada Eestit rahvusvahelises Creative Business Cup finaalis Kopenhaagenis novembris 2017
 • Osaleda töötubades ja networking-üritustel
 • Võimaluse võita auhinnaraha ja eriauhindu
 • Viis parimat Eesti finalisti saavad ligipääsu platvormi, mis annab võimaluse ennast rahvusvaheliselt tutvustada, samuti osaleda veebipõhises koolitusprogrammis ning küsida nõu ekspertidelt.
 • Arendada oma ärioskusi ning omandada uusi teadmisi rahvusvaheliselt žüriilt, valdkondlikelt ekspertidelt ning investoritelt.
 • Rahvusvahelist tuntust
 • Uusi väärtuslikke kontakte

Konkursil osalemiseks on vaja täita detailne ankeet, kus lisaks isikuandmetele on ülevaade toote/teenuse ideest ja meeskonnast.

 

Osalemiseks palume ettevõtjatel

Võitjat aitavad lõppkonkursiks ette valmistada Eesti parimad eksperdid, Estonian Business School paneb kolmele edukamale välja ka stipendiumid.

Tallinna Inkubaatorid panevad välja inkubatsioonimoodulis osalemise võimaluse.

Osaleda saavad kõik hea äriideega loomevaldkonna ettevõtted, kellel on registreeritud ettevõte ning kes järgivad konkursi tingimusi:
A. Äriidee peab põhinema loomingulistel oskustel: esteetika, disain, suhtlus, kunst,
visuaalid, mängud, meedia, etenduskunstid, muusika jt.
B. start-up peab olema kasumit tootev ning turupotentsiaaliga.

Vaata lisaks – Creative Business Cup 2017 tingimused

Ajajoon

 • 15. mai kell 23.55 – ankeedi täitmise tähtaeg
 • 30. mai – Creative Business Cup Eesti finaal Tallinnas . 10 ettevõtet, 3 min pitch slaididega, inglise keeles
 • 4. november – CBC Baltic and Northern Countries Bootcamp – 5 finaali jõudnud ettevõtet saavad võimaluse osalemiseks
 • 16-17. november – CBC finaal Taanis, Kopenhaagenis – 3 startup’i osaleb.

   

CBC Estonia 2016 võitja – 3D Creationist:

 

CBC 2016

CBC Scandinavian and Baltic Bootcamp

Loov Eesti on Creative Business Cup ametlik esindaja Eestis.
http://www.creativebusinesscup.com/

Loov Eesti logo

tartu lmk  ebs_logoCLab_logo_100x100px   2  buildIT-logo wiseguys estban