Ajujaht ootab kandideerima juba küpseid ideid

23. jaanuar, 2012

ajujahtEesti suurimal ettevõtluskonkursil Ajujaht avatakse veebruari alguses teine kandideerimisvoor, et 95 000-eurosele auhinnafondile saaksid kandideerida ka need ettevõtjad, kellel on ärimudel juba läbi mõeldud ja teostamiseks valmis. Küpseid ideid võetakse vastu 1.–13. veebruarini.

Ajujahi ellukutsuja on EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

 

Ajujahi projektijuhi Lo Rihvki sõnul otsustati juba sügisel teha esmakordselt kaks kandideerimisvooru selleks, et anda võimalus ka neile ettevõtjatele, kes on oma ideed iseseisvalt, Ajujahi konkursi väliselt arendanud. Teise vooru kaudu Ajujahile siseneval äriprojektil ei tohi olla eelnevat finantseeringut ega pikaajalist müügikäivet.

Rihvki sõnul võivad Ajujahi auhinnafondist osa saada ja lõppfinaali jõuda nii nüüdseks 20 parema hulka jõudnud kui ka teises voorus esitatud ideed. „Loodame, et uutele tegijatele võimaluse andmine toob konkursile uusi säravaid ideid ja edasiviivat konkurentsi. Kindlasti tuleb aga arvesse võtta seda, et praeguseks finaali pääsenud ettevõtjad on oma ideid alates sügisest meie mentorite käe all juba viimistlenud ja täiendanud, mistõttu ootame uutelt osalejatelt samal tasemel ettevalmistusega, s.t elluviimiseks valmis ärimudeleid,” selgitas Rihvk.

Ettevõtluskonkursi teise vooru oodatakse 1–7-liikmelisi võistkondi, millest vähemalt pooled on 17–35-aastased. 2. märtsiks valitakse 15 paremat projekti, mille meeskonnad saavad oma ideid žüriile esitleda; 9. märtsil valitakse neist välja kuni viis vahefinaali pääsevat võistkonda. Ajujahi võitja selgub 2012. aasta mais toimuval auhinnagalal.