Alfabox: Kuidas vajadus elustas lapsepõlveunistuse

19. veebruar, 2014

alfabox 021PESA tootearendusprogramm on sügisest saadik tublisid ettevõtteid koolitanud. Aeg on vaadata, millised tooted kevadel PESAst lendama hakkavad. Uurisime Arhitekt Toomas Unti käest, mida kujutab endast Alfaboxi moodulruumide süsteem. 

Kuidas tulid idee peale teha moodulruume?

ALFABOX on moodulitest koosnev click-ühendusega nutidetailide süsteem – lihtsalt paigaldatav, taaskasutuskõlblik, säästlik ja mobiilne ning parasvöötmes vajaliku soojapidavusega. 

Kui ma olin väike poiss, unistasin materjalist, mis oleks nagu plastiliin või vaha ja millest saaks teha päris maja, kus elada. Ning kuna plastiliin on väga lihtsalt ümber vormitav, peaks olema võimalik siis maja tahtmise korral jälle natuke ümber vormida. Just nii nagu sulle pähe tuleb, just nii nagu sulle vaja on. Kui ma läksin kooli, sai iga aastaga selgemaks, et see nii lihtne ei olegi. Sellist materjali lihtsalt ei saa olemas olla. Kui ma jõudsin ülikooli ning õppisin arhitektiks olin mõtte unustanud. Paraku teadmiste ja tarkuste lisandumisega unustame me unistamise.

Siiski tuli lapsepõlveunistus tuli mu juurde mõne aasta eest tagasi, kuna klientidega tegeledes erinevates peredes, valdades, linnavalitsustes jne oli vajadus taolise materjali järele endiselt olemas. Nii ma otsustasin koos oma hea insenerist sõbra ja teistega  unistuse nimel tööd teha ning probeemile lahendus leida. Täna on see teostumas meie esimeste klientide juures, kes on juba ostnud või rentinud Alfabox süsteemi, millega saavad oma elu lihtsamaks ja õnnelikumaks muuta.

Millises valdkonnas jäid ettevõtlusega hätta?

Ettevõtluses olen juba 10 aastat tegutsenud oma arhitektibürooga Alfa Arhitektid. Kõik probleemid on minu jaoks nö. tööriietes võimalused ja nii tulebki minu arvates suhtuda. Hätta pole ma seniajani jäänud kuid väga põnev on olnud küll.

Kuidas on teie ettevõttes töö korraldatud?

Meeskond jaguneb meil kaheks üksuseks:
1) ALFABOX TUUMIKLABOR: arhitekt, konstruktor, avalikud suhted ja meedia jms.
2) MÕTTEKODA : palju sõpru erinevatest eluvaldkondadest – müügijuht, informaatika õppejõud, linnaplaneerimise arhitekt, sisearhitekt, sotsioloog, jne.

Tuumiklabor on Alfabox’i süda ning nende ülesanne on idee ellu viia. Mõttekoda on vaja eelkõige selleks, et lennukaid ideid katsetada väga erinevalt mõtlevate inimestega. Mida nemad arvavad, kes pole iga päev sellega seotud? Või ehk oleme juba liiga ebareaalsed ja kusagil kosmoses.

Anna üks hea soovitus teistele!

Parima soovituse saime osaledes sel aastal innovatsioonikonverentsil A-Hack Soomes.  „Astu oma majast välja ja räägi inimestega. Räägi neile oma ideest ja uuri, mida nemad igatsevad, millest unistavad jne. Alati leiad kokkupuutepunkte, mis on sinu idee jaoks kulla hinnaga. Ja tee lakkamatult tööd selle infoga mida kuuled.“

Alfaboxi koduleht toodetega on veel arendamisel ja asub aadressil  http://www.alfabox.ee/