Andrew Senior: Loovus on ainus loodusvara maailmas, mis ühtlaselt jaguneb

20. oktoober, 2011

altAndrew Senior on loomemajanduse konsultant Suurbritannias. Eelmise aastani töötas Senior British Councilis, algatades ja juhtides põhilisi loomeettevõtlusega seotud rahvusvahelisi projekte , näiteks Noore loomeettevõtja (Young Creative Entrepreneur) konkurss.

Rääkides loomesektorist, on peavoolu liikumine mitmes aspektis vajalik, kuid see on väga vastuoluline teema. Riikliku toetuse saamisel on esineb konkurents kõikidel aladel, sealhulgas ka loomeerialadel. Oluline on anda loovinimestele tööriistad, toita enda talenti. Vähestel inimestel on nõnda palju õnne või talenti, et jõuda eduni ilma suurte jõupingutusteta.

Kui soovime näha loomemajanduse kasvu, on meil vaja fokuseerida loomingulistele perspektiividele, mis annavad ka edumaa ärimaailmas. Raha tähtsus on tegelikult valdkonnas alahinnatud.

Me oleme uue tööstusrevolutsiooni lävepakul, mille tuumaks on teadmised ja loomingulisus. Uue ärimudeli kontseptsioon liigub aina enam eelmale kapitalistlikest illusioonidest.

Kuidas end teostada ja edukas olla aladel, mille kohta ei ole kirjutatud õpikut? Ainus võimalus on proovida, kogeda ja riskeerida. Me elame täna paraku enesekahtluse kultuuris. Lahendus seisneb õigete töövahendite leidmises, samuti peaksid inimesed tunetama ning võtma enam vastutust toimuva eest. Oluline on aru saada sellest, mis teeb loomeettevõtja erinevaks ning kasutada loovaid oskusi ja talenti majanduses. Võime öelda, et migratsioon võib olla majanduse jaoks kasutoov, tuues uusi talente ja teadmisi, samuti uusi kontakte, et ehitada uusi turge.

Loovus on ainus loodusvara, mis on võrdselt üle terve maailma jaotunund. Küsimus on, kuidas seda majanduses piisavalt kasutada sellisel viisil, et toormaterjal ei ammenduks. Me kõik oleme osa uuest tööstusrevolutsioonist. Uue keskkonna südameks on loomeettevõtja, kes mõjutab ka poliitika arengut. Poliiitikakujundakad peavad muutuvas keskkonnas uute ärimudelite loomiseks olema enam avatud ja paidlikud.

Intervjueeris Piret Potisepp

VAATA LISAKS: 
Pildigalerii
Blogi, presentatsioonid ja materjalid 
Artiklid eesti keeles
Videoklipp
President Toomas Hendrik Ilvese kõne