Arengufond viib majandust hoogustavad ideed Riigikokku
12. märtsil kell 9-13 toimub Riigikogu majanduskomisjoni ja Eesti Arengufondi poolt korraldatav konverents “Ideed, mis toovad majanduskasvu”. Kümme oma valdkondi oluliselt mõjutanud inimest esitavad sellel praktilised ettepanekud, kuidas Eesti majandust kiiremini kasvama ergutada.
Teiste seas tutvustavad oma ideid Skype’i Eesti kontori endine juht Tiit Paananen, muusikaedendaja Helen Sildna, terviseteadlane Anu Kasmel, disainer ja ettevõtja Tõnu Runnel ning TÜ Arvutiteaduse Instituudi juhataja Jaak Vilo.
“Ideid on Eestis palju. Kuid ainult nendest ei piisa,” ütles Riigikogu majanduskomisjoni juht Kaja Kallas. “Proovime olla võimalikult praktilised ja tuua ideed parlamenti otsustajate juurde. Sest head ideed tuleb ka ellu viia. Peale konverentsi proovime elujõulisemad ettepanekud tõlkida projektide keelde ja valida koos Arengufondiga poliitikameetmed, mida ideede elluviimiseks vaja on.”
Näiteks pakub Arstide Liitu esindav Anu Kasmel lahendusi rahva kehvale tervisele — viimane toob praegu Eestile majanduskahju kuni 15% ulatuses SKP-st. Estonian Celli finantsjuht Siiri Lahe näitab, kuidas elektriaktsiisi sihitud alandamisega suurtööstust Eestisse meelitada. Jaak Vilo teeb aga ettepaneku lühendada üldhariduse kestust ja muuta õppetegevus efektiivsemaks.
Üritus toimub Riigikogu konverentsisaalis ning koosneb lühiettekannetest, oponeerivatest sõnavõttudest ning arutelust. Konverentsi otseülekannet saab vaadata Riigikogu koduleheküljel, küsimused on oodatud kohapeal ning Twitteris (hashtag #ideekonverents).
“Konverents on sisuline avapauk ka Arengufondi arenguideede konkursile,” ütles Arengufondi juhatuse esimees Tõnis Arro. “Otsime lennukaid ja mõjukaid ideid, et neist parimad päriselus teostada ning Riigikogus toimuv üritus konverents selleks rohkelt inspiratsiooni andma.”
1. maini kestval konkursil on oodatud osalema kõik, kel on konkreetseid Eesti majandust edasiviivaid ettepanekuid — ning soov neid isiklikult ellu viia. Selleks annab Arengufond võitjale aastase stipendiumi 2000 eurot kuus, et oma unistuse elluviimine raha taha ei jääks.