Click & Grow kogus Kickstarteri kaudu 625000 dollari eest eeltellimusi

01. mai, 2013

P6vYlHiPbgsRx1TCe9PfGpy3SSSL-Y5JslnoJ5HImAYMmnykVddRnSFbhnwe7ysHV48xw3wWG0WPI4hSBp1 l0Click & Grow, nutikate lillepottide tootja kogus ühisrahastusplatvormi Kickstarter kaudu oma teise generatsiooni tootele rohkem kui 625000 dollari (ligikaudu 475000€) eest eeltellimusi 10477 inimeselt. Ettevõte plaanib saadud raha kasutada uue toote lõpuni arendamiseks ning tootmise alustamise kulude katteks.

 

Ettevõtte asutaja Mattias Lepp: “Me ei läinud Kickstarterisse põruma, aga ligi poole miljoni euro eest eeltellimuste saamine oli väga meeldiv üllatus. Enamik eeltellimustest tuli USAst, aga heaks taganttuuleks oli koduturu toetus – heameel oli näha sotsiaalmeedias sõna levitamas siinseid Click & Grow sõpru, kasutajaid ja ka härra Presidenti. Aitäh teile kõigile!”

Nutikas köögiaed (Smart Herb Garden) on kõrgtehnoloogiline kasvukeskkond, mis võimaldab imelihtsasti kastavada kodus kolme taime. Seadmega on kaasas basiiliku, tüümiani ja melissi seemnekassetid. Hiljem saab juurde osta ka täiendavaid seemnekassette erinevatele ürtidele, lehtsalatile, kirsstomatile, tšilli-piprale ja isegi maasikatele. Esimese tootepartii kohaletoimetamine on planeeritud septembris.

Click & Grow tehnoloogia keskmes on nanotehnoloogiline kasvukeskkond, mis garanteerib taimejuurtele optimaalse koguse hapnikku, toitaineid ja vett. On ka teisi tehnoloogiaid, mis seda eesmärki teenivad, aga Click & Grow poolt Eestis välja töötatu on kodutingimustes lihtsaim kasutada, samuti on sellel märgatav hinnaeelis. Koostöös juhtivate LED valgustite tootjatega töötas Click & Grow välja ka valgusti, mis on on laste silmadele ohutu ja mille valgus tundub loomulik.

Ettevõte plaanib jätkata ka oma praeguse toote, nutika lillepoti, tootmist ja müümist.

Click & Grow nutika köögiaia Kickstarteri leht  http://www.kickstarter.com/projects/mattiaslepp/smart-herb-garden-by-click-and-grow/

Click & Grow on Eesti päritolu nutikate lillepottide ja siseaedade tootja. Ettevõtte unikaalne tehnoloogia võimaldab kasvatada ürte, lilli ja isegi toidutaimi ka keerulistes oludes. Click & Grow on tänaseks müünud rohkem kui 50.000 nutikat lillepotti, suurim turg on USA. Toodete ja ettevõtte kohta on rohkem infot kodulehel www.clickandgrow.com

Kickstarter on maailma suurim ühisrahastusplatvorm, kus innovaatilised tooted, filmid ja projektid fännide abiga teoks saavad.