Click & Grow toob turule teise generatsiooni toote

28. märts, 2013

SmartHerbGardenbyClickGrow.103553Click & Grow, nutikate lillepottide tootja esitleb täna ühisrahastusplatvormi Kickstarter kaudu oma uut toodet. Nutikas köögiaed (Smart Herb Garden) on kõrgtehnoloogiline kasvukeskkond, mis võimaldab imelihtsasti kastavada kolme taime korraga.

 

Ettevõtte asutaja Mattias Lepp: “Nutikas köögiaed (Smart Herb Garden) võtab arvesse kahte asja, mida praeguse toote arendamise käigus õppinud oleme: et paljud tahavad korraga kasvatada rohkem kui ühte taime ja et linnakorteris jääb taimede kasvuks sageli valgust väheseks. Nutikas köögiaias on sisseehitatud valgusallikas ning see teeb kolme taime kodus kasvatamise ülilihtsaks – kogu töö teeb ära meie tehnoloogia.”

Click & Grow tehnoloogia keskmeks on nanotehnoloogiline kasvukeskkond, mis garanteerib taimejuurtele optimaalse koguse hapnikku, toitaineid ja vett. On ka teisi tehnoloogiaid, mis seda eesmärki teenivad, aga Click & Grow välja töötatu on kodutingimustes lihtsaim kasutada, samuti on sellel märgatav hinnaeelis. Koostöös juhtivate LED valgustite tootjatega on Click & Grow välja töötanud ka valgusti, mis on on laste silmadele ohutu ja mille valgus tundub loomulik.

Toote jaehinnaks plaanib ettevõte 79$ (umbes 60€), aga Kickstarteri kaudu tellides on hinnaks vaid 39$-75$ sõltuvalt toote värvist. Ning esimesed 100 Kickstarteri kaudu toetajat maksavad ürdiaia eest vaid 29$. Hindadele lisanduvad postikulud, ja esimese partii kohaletoimetamine on planeeritud septembris.

Nutika köögiaiaga on kaasas basiilika, tüümiani ja melissi seemnekassetid. Hiljem saab juurde osta ka täiendavaid seemnekassette erinevatele ürtidele, lehtsalatile, kirsstomatile, tšilli-piprale ja isegi maasikatele.

Mattias Lepp “Meie uus toode on samm lähemale sellele, et igaüks saab endale jätkusuutlikult maitsetaimi või koguni toitu kasvatada. Seejuures ei oleks me selleni jõudnud ilma koduturu toetuseta. Kuigi enamiku toodetest müüme USAs, on meie töötajad, testijad, aktiivseimad tagasiside andjad ja suurimad fännid Eestis ning loodan, et see on nii ka edaspidi.”

Click & Grow nutika köögiaia Kickstarteri leht  http://www.kickstarter.com/projects/mattiaslepp/smart-herb-garden-by-click-and-grow/

Ettevõttest:

Click & Grow on Eesti päritolu nutikate lillepottide ja siseaedade tootja. Ettevõtte unikaalne tehnoloogia võimaldab kasvatada ürte, lilli ja isegi toidutaimi ka keerulistes oludes. Click & Grow on tänaseks müünud rohkem kui 50.000 nutikat lillepotti, suurim turg on USA. Toodete ja ettevõtte kohta on rohkem infot kodulehel www.clickandgrow.com

Kickstarter on maailma suurim ühisrahastusplatvorm, kus innovaatilised tooted, filmid ja projektid fännide abiga teoks saavad.