Creativity Lab – Eesti esimene loova majanduse mõttekoda

18. juuni, 2014

ragnar siilEesti loomemajanduse arengus pikaaegselt kaasa rääkinud tegijad eesotsas endise Kultuuriministeeriumi asekantsleri ja Euroopa Liidu loomemajanduse töögrupi juhi Ragnar Siiliga panid seljad kokku ning asutasid brändi Creativity Lab. Tegemist on loova majanduse mõttekoja ja konsultatsioonikeskusega, mis panustab nii kultuuri kui loomemajanduse strateegilisse arendamisse Eestis ja ka mujal maailmas. 

Uurisime Ragnar Siililt, millised plaanid Creativity Lab’il edaspidiseks on. “Meie asutajad on pikaajalist loomemajanduse arendamise kogemust omavad inimesed Eestis, kellel on rahvusvaheline kontaktvõrgustik ja tutvused. Asutajate hulgas on teiste seas Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet, aga ka endine Kultuuriministeeriumi arendusosakonna juhataja ja nüüdne Eesti Vabariik 100 rahvusvahelise programmi juht Jorma Sarv,” tutvustas Ragnar asutajaid. Lisaks asutajatele kuulub Creativity Lab’i meeskonda eksperte mitmetest eluvaldkondadest. 

Creativity Lab’i eesmärk on tõsta kultuuri- ja loomemajanduse valdkonna strateegilise arendamise kvaliteeti, tõsta teadlikkust, tuua Eestisse maailmatasemel teadmist ning tutvustada Eesti kogemusi rahvusvahelisel areenil. “Osaleme Euroopa tasandi projektides, nõustame eri riikide valitsusi, aga ka linnasid ja regioone kultuuripoliitikate koostamisel ja loomemajanduse strateegiate koostamisel. Meie partnerite hulka kuuluvad teiste hulgas kultuuripealinnade kandidaatlinnad, kultuuriasutused, Eesti omavalitsused ja samuti ülikoolid, et tõhustada loomemajanduse teadmiste poolt.” Lisaks korraldatakse koolitusi ettevõtetele, inkubaatoritele, arenduskeskustele, poliitikakujundajatele ja teistele.

Hetkel valmistatakse koos EBSi ja Euroopa partneritega ette Euroopa Liidu uuringut, mis analüüsib loomeettevõtete ärimudeleid ja nende erinevusi tavaettevõtetega. Uuringust saab järeldada, kuidas peaks erinema toetusmeetmed, mis võimaldaks loomeettevõtetel maksimaalselt oma potentsiaali ära kasutada.

Lisainfo: http://www.creativitylab.ee/