„Disain, loomulikult!“- kalanahk, rabarberinahk ja rumeenia käsitöömeistrid Iida Galeriis

01. mai, 2012

DL-fb Reedel avab festivali „Saksa kevad“ raames uksed ainulaadne Eesti-Saksa pop-up shop, kus on vaatamiseks ja soetamiseks välja valitud silmapaistvad jätkusuutlikel meetoditel toodetud disainesemed.  Huvilised saavad rohkem ökodisainist ja moetööstusest teada samal päeval toimuval seminaril “Jätkusuutlik disain: ideest eduka tooteni”.


 

Põhirõhk on seekord moedisainil, kuid üht-teist põnevat leidub ka kodusisustuseks. Kuna Saksa öko-moedisain on oma elu elanud juba 70-ndatest aastatest, siis  Eestis on valdkond veel lapsekingades. Sellegipoolest hoiavad mitmed eesti disainerid au sees traditsioonilisi tootmisviise ning  austavad looduslähedast ja puhasat loomingut nagu ütleb ka ettevõtmise nimi- „Disain, loomulikult!“. Sest loomulikkust ja looduslähedust on Eestis küllaga.

Nagu võib eeldada, on tooted erakordselt põnevad. Eestis on juba tuntust kogunud Karl Annuse  puidust prilliraamid, mis peagi muutuvadkarl_disainkättesaadavamaks esimese kollektsiooni näol. Endine Baltika disainer jätkab jõuliselt meestemoe hoovuses – peagi valmib esimene meestekollektsioon. Iida Galeriis saab Erkki sulest näha  Eestis püütud kalade nahast toodetud kellarihmasid ning teisi põnevaid nahktooteid. Birgit Skolimowski on valmistanud eksklusiivse ehtekollektsiooni väärismetallist koos elavate taimedega ning Reet Ausi ning HULA taaskasutatud kangatest ning brändirõivastest toodetud mood ei vaja pikemat tutvustamist.

ALINASCHUERFELD_Saksamaa erksamate kaubamärkide hulgas on kindlasti deepmello, kes valmistab kotte ja kingi rabarberiga pargitud nahast. Rabarberinaha meetodi on teadlastest koosnev ettevõte ise välja töötanud ning räägib sellest lähemalt ka 4. Mai seminaril. Isabel de Hillerin kasutab oma naiselike rõivaste tootmisel Rumeenia käsitöömeistrite ainulaadseid kangaid, Alinaschuerfeldi nahktoodete kollektsioonis on kasutatud muuhulgas biosertifikaaiga lõhenahka. EKN Footweari eksklusiivsed jalanõud tuleb lausa välja teenida, sest igalt poolt neid osta ei saa – et loodust säästa, saab jalanõusid soetada vaid loetud kaulustest.

Saksa väljapaneku kuraator on tuntud moelooja ja Berliini moenädala Green Roomi eestvedaja Magdalena Schaffrin.  Eesti disainereid aitas leida ning väljapanekusse sobitada moedisainer Maarja Tali.

Vaatamiseks- soetamiseks on väljapaneku hulgas järgmised Saksa kaubamärgid:  Alma&Lovis (mood), Alina Schürfeld (kotid, kingad), Anne Gorke (mood),EKN Footwear (jalatsid), Isabell de Hillerin (mood), Sey Jeans (mood),deepmello (mood, kotid, aksessuaarid)

Eesti disaineritest on esindatud Birgit Skolimowski(ehted), Maarja Naan (meeste aksessuaarid), Annike Laigo (padjad), kelpmann textile (tekstiilid, rõivad), Erkki Engso (nahkesemed, kingad), Karl Annus (prillid),  HULA (mood), Reet Aus (mood) .

“Disain, loomulikult!” korraldavad festivali „Saksa kevad“ raames Goethe Instituut koostöös Eesti Disainikeskuse ja Loov Eestiga. Ürituse korraldamist toetab EAS Euroopa Sotsiaalfondi ja Regionaalaregu Fondi vahenditest.

Pop-up shop on kõigile avatud reedest, 4. Maist kuni 13. maini Tallinnas, Iida Galeriis. Astu julgelt sisse, sind võtab vastu poe assistent Carmen!

E-R  11-18
L 11-17
P 11-15

www.facebook.com/saksakevad

Lae alla ka disainereid tutuvustav kataloog