Disainiöö raames saab tutvuda ka Gruusia värvika disainiga

23. september, 2021

Disainiöö raames tutvustavad seekord oma loomingut ka Gruusia disainerid. 25–26. septembrini  kell 12:00-20:00 on Tallinnas, Põhjala tehases (Marati 5) Disainitänaval välja pandud ka nende värvikas looming, 

“Loov Eesti on juba 4 aastat Gruusia loomemajanduse ettevõtetega koostööd teinud. Loodame, et Gruusia disainerite toodete värskus ja värviküllus annab inspiratsiooni koostööks ja uuteks ideedeks,”  ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Näitusel on esindatud viis omanäolist disainerit:

  • Saini Studio  toodab Gruusia tähestikust inspireeritud mustritega  nõusid;

  • Funduki on pühendunud loodussõbraliku mööbli, riiete ja suveniiride tootmisele;

  • White studio esitleb värvikat ja omanäolist portselani ning keraamikat;

  • Design Scolio toolid püüavad pilku oma puhta vormi ja rõõmsate mustritega;

  • Anuka Tavartkiladze elegantne mööbel eksperimenteerib vormide ja funktsionaalsusega.

Anuka Tavartkiladze

Anuka Tavartkiladze tooteid eristab teistest Gruusia tootedisaineritest vormide lihtsus ja mööbli elegantsus. Materjalide, nagu puit, klaas, betoon ja raud, töötlemine ja kombineerimine muudab tema tooted põnevaks ja väljakutsuvaks. Vormidega katsetamine mahub funktsionaalsuse piiridesse, et avastada uuesti esteetika ja tõhususe süntees.

DesignScolio

DesignScolio on disainistuudio, mis tegeleb sise- ja tootedisainiga, loob mööblit, sisustustarvikuid ja moekaupu. Stuudio teeb koostööd Gruusia ja Euroopa tootjatega ning pakub hooajalise mustriga temaatilisi kollektsioone, mis on valmistatud ainulaadsetest trükitud või käsitsi valmistatud materjalidest. Stuudio disainerite looming toob nii interjööri kui ka inimeste isiklikku garderoobi rõõmsaid pilkupüüdvaid aktsente ning tooted on kasutamisel väga mugavad.

Funduki

Funduki on Gruusias Tbilisis asuv disainipood,  mis lähtub omatoodete loomisel kultuurilisest taustast. Alates 2012. aastast on kiiresti kasvav pereettevõte tootnud ainulaadset disaini – mööblit, aksessuaare, traditsioonilisi esemeid ja kodukaupu. Nii pood kui ka tooted toetavad keskkonnasõbralikkust. Tooteid on lihtne lahti võtta,  kokku panna ja transportida keskkonnasõbraliku, korduvkasutatava kotiga. Kõik esemed on armastuse ja hoolega valmistatud pereliikmete või  nende lähi ringide poolt.

Saini Studio

Saini Stuudio asutas 2015. aastal Gruusia kunstnike ja disainerite perepaar  Nino Slepchenko ja Levan Vateishvili. Saini ainulaadsed kaunistused põhinevad gruusia tähestikul, mis on üks vanimaid ja ilusamaid tähestikke maailmas.  Mustrite loomisel on disainerid kasutanud oma kunstilist lähenemist ja erinevaid tehnoloogilisi võimalusi. Matemaatikat, geomeetriat, pöörlemistehnoloogiat ja kunstilist lähenemist ühendades töötas Nino välja umbes 2000 ainulaadset autoriõigusega kaitstud kaunistust, mida mujal ei leidu. Neid ainulaadseid disainilahendusi kasutades töötab Saini Stuudio tootekujunduse kallal, toodab eksklusiivseid sise- ja väliskujundusobjekte, valgusteid, dekoratiivpeegleid, keraamilisi esemeid ning kujundab tipptasemel portselanist sööginõusid, graveeritud veiniklaase, ehteid ja kangast.

Saini tooted on peamiselt käsitsi valmistatud. Stuudio töötab säästvate ja toidukindlate materjalidega. Tellijal on võimalus stuudio piiratud väljaande tooteid toodet kohandada ja ostu salajane sõnum krüpteerida, valides niimoodi endale või oma lähedastele erilise tähendusega kirja.

 White Studio

White Studio on auhinnatud Gruusia keraamikamaja, mis kuulub kahele sõbrale, disainerile, kes tundsid turul ära tohutu võimaluse arendada unikaalset gruusia keraamikat, taaselustades kohaliku kultuuripärandi.

2014.aastal alustanud keraamikakunstnik Nato Eristavi ja disainer Nino Kambarašhvili olid teerajajaks nüüdseks kuulsa Gruusia valgest savist ja portselanist toodete loomisel. Nad kasutasid säästvat kaasaegset tehnoloogiat, et saada riigi silmapaistvamaks keraamikatootjaks, järgides Gruusia kõrgeimaid disaini- ja tootmisstandardeid.

Projekti rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest