Disainipärastlõuna Isabella Holmgaard’iga: Ringmajandus disaineri käsutuses

01. juuni, 2017

Loov Eesti ja Eesti Disainikeskus kutsuvad reedel, 16. juunil kell 14.00 disainipärastlõunale, mille teemaks on ringmajandus (circular economy). Rääkima tuleb Isabella Holmgaard Taani Elustiili & Disaini Innovatsioonivõrgustiku Klastrist ning vestlust juhib Markus Vihma Eesti Kunstiakadeemia Jätkusuutliku disaini laborist.

Ringmajanduse eesmärk ja suur väljakutse on jätkusuutlikkus ka olukorras kus planeedil elab üle 7 miljardi inimese ja loodusressurssid kahanevad kiiremini kui need taastuda jõuavad. Rõhk on mittebioloogiliste ressursside ja materjalide taas- ja korduskasutusel. Ringmajandus vajab uuenduslikke disaini- ja tootmismeetodeid, korralduslikke süsteeme (nt tagastamise logistika) ja ärimudeleid. Ringmajanduses on kesksel kohal toote disain, mis läbib kõiki toote ja teenuse etappe, materjalide valikust kuni toote tagastamiseni peale selle kasutamist. Ringmajanduse süsteem saab toimida vaid kõigi osapoolte koosmõjul.

Isabella Holmgaard omab magistrikraadi rahvusvahelistes suhetes ringmajanduse erialal. Ta on endine ettevõtja ja taaskasutusmoe kontseptsiooni looja ning on töötanud ringmajanduse akadeemiliste- ja äriringkondadega viimased 7 aastat.

Hetkel juhib Isabella Holmgaard Taani riiklikku ringmajnduse Hub’i Taani Elustiili & Disaini Innovatsioonivõrgustiku Klastris, mille eesmärk on edendada innovatsiooni ja jätkusuutliku majanduskasvu, peamiselt väikestes ja keskmise suurusega interjööri ja rõiva ettevõtetes ning teistes loomemajandusettevõtetes.

Aeg: 16. juuni kell 14.00-16.00
Koht: Kultuurikatel, Põhja pst 27A
Seminar on tasuta, registreeri siin

Üritus facebookis

Seminar toimub Loov Eesti projekti Nordic Buzz raames.

Lisainfo:
Merilin Laager
MTÜ Loov Eesti
+372 5645 1177