EAS kutsub Euroopa koostööprogrammide infopäevale

17. jaanuar, 2011

altEAS kutsub ettevõtjaid 8. veebruaril infopäevale, kus tutvustatakse rahastamisvõimalusi Euroopa Liidu koostööprogrammide raames. Käsitlemist leiavad eeskätt 7. raamprogrammi ja Eurostarsi võimalused. Sellega seoses tutvustatakse EAS-i tootearendustoetust, mille abil saab valmistada ette 7. raamprogrammi taotlust.

Infopäev toimub Meriton Grand Conference & Spa Hotelis (Paldiski mnt 4, Tallinn) 8. veebruaril kella 9.30–17. Lisaks ettevõtjatele on seminarile oodatud ka ülikoolide ja teiste teadusasutuste esindajad.

Infopäeva juhatab sisse Linnar Viik, kes räägib innovatsiooni mõistest ja innovatsiooni juhtimisest. EAS-i tootearenduse toetusprogrammi ja seost rahvusvaheliste koostöövõrgustikega tutvustab EAS-i kliendihaldur Kristjan Tiik. EUREKA tootearenduse koostöövõrgustike ja alamprogrammide Eurostarsi ja klastrite kohta jagavad infot EUREKA Eesti koordinaator Urmas Uska ja väliskülalisena Eurogia+ (The EUREKA Cluster for Low-Carbon Energy Technologies) president Gabriel Marquett.

Seminarist osavõtt on tasuta, kuid sellele tuleb registreeruda hiljemalt 4. veebruariks EAS-i kodulehel, kust asub ka täpne ajakava. Võimalikke välispartnereid saab leida veebilehe http://www.ncp-sme.net/ kaudu.

7. raamprogramm (FP7) on Euroopa Liidu peamine teadusuuringute ja tehnoloogia arendustöö rahastamise vahend, mille eesmärk on suurendada Euroopa ettevõtete konkurentsivõimet. Rahastatakse teadusuuringuid ja tehnoloogiaarendust, kuid lisaks ka toodete esitlusi, näiteks prototüüpide testimist.