Eesti esimene Loomehäkk!

21. detsember, 2015

29-31. jaanuaril toimub Tallinnas Eesti esimene loomealade hackathon, kus üle 100 inimese hakkavad arendama digitaalseid rakendusi loovaladel. Loomehäkk toob kokku IT- ja loomeinimesed ning äriarendajad, et 48 tunni jooksul luua uusi tooteid ja teenuseid valdkondades, nagu mängundus, filmitööstus, kultuuripärand, muusika, disain, televisioon, kunst, kirjandus ja etenduskunstid.

„Loomemajandus kasvab maailmas mühinal ja ükski loomevaldkond ei saa läbi digirakendusteta. Neid me Loomehäkil tegema hakkamegi“, ütles ürituse üks korraldaja, inkubaatori Digix asutaja Martin Aadamsoo. Tema sõnul on tegu esimese laiapõhjalise loomemajanduse hackatoniga Baltimaades ja plaan on koos partneritega muuta see iga-aastaseks. Loomehäki teise korraldaja, Tallinna Ülikooli Avatud Akadeemia esindaja Marek Mühlbergi sõnul on läbikäimist programmeerijate, loojate ja ettevõtjate vahel vähe, kuigi just sellistest meeskondadest tekkivad kõige edukamad ja elujõulisemad loomeettevõtted.

Loomehäkk on intensiivne kahepäevane arendusmaraton, mille käigus arendavad meeskonnad välja töötavad digirakendused. Loomehäkile võib tulla oma idee ja meeskonnaga, aga ka teiste arendusmõtteid otsima. Kõik hackathoni partnerid pakuvad oma valdkonnas välja probleeme, arenguvõimalusi või trende, mille ümber Loomehäkil osalejaid oma tooteid ja teenuseid arendada saavad. Reede pärastlõunal esitletakse ideid, moodustatakse meeskonnad ja asutakse mentorite juhendamisel häkkima. Pühapäeva õhtul esitletakse tulemusi zhüriile, kes valib välja parimad. Paremaid lahendusi saavad meeskonnad edasi arendada Eesti esimeses digitaalse loovmeedia inkubaatoris Digix. Loomehäkk toimub Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis, mille ruumilisi ja tehnoloogilisi võimalusi saavad osalejad kasutada. Osalejaks saab registreeruda internetis.

Loomehäki korraldavad inkubaator Digix ja Tallinna Ülikooli Avatud Akadeemia ning selle juhendajateks on eksperdid ERRist, PÖFFist, Eesti Kunstiakadeemiast, Elionist, Viljandi Kultuuriakadeemiast, BFMist, MusicEstonia’st, Eesti Filmi Instituudist, Eesti Rahva Muuseumist, Eesti Rahvusarhiivist, Filmiarhiivist, EBSist, Eesti Ettevõtluskõrgkoolist Mainor, IT Kolledzhist ja teistelt partneritelt.

Loomehäkki kaasrahastatakse Euroopa Liidu tõukefondidest.

 

Lisainfo:

Martin Aadamsoo

martin@digix.eu

56 50 83 83

Digix.eu

https://www.facebook.com/events/1171478069548695/