Eesti Kunstiakadeemias algas kevad-suvine vastuvõtt

02. mai, 2013

eka logo est1. maist saab esitada sisseastumisavaldusi Eesti Kunstiakadeemiasse õppima asumiseks arhitektuuri-, disaini-, kunstikultuuri ja vabade kunstide teaduskonda ning Avatud Akadeemiasse.  Bakalaureuseõppesse saab kandideerida 26. juunini veel arhitektuuri ja linnaplaneerimise, klaasikunsti, kujunduskunsti, kunstiteaduse, meediagraafika, moestilistika ja muinsuskaitse ja restaureerimise õppekavale.  Magistri- ja doktoriõppesse võtavad uusi üliõpilasi vastu kõik õppekavad (täisloetelu toodud allpool).

 

Kevad-suvine vastuvõtt kestab 1. maist–26. juunini internetikeskkonnas www.sais.ee ning kahel päeval kohapeal, so 25. ja 26. juunil aadressil Estonia pst 7/Teatri väljak 1 kella 10–16.

Käesolevast aastast on Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemias ka tasuta bakalaureuseõpe, kus on muutunud üks eriala valik – graafilise disaini õppekava asemel on loodud õppekava “Meediagraafika”.  Eriala õpetab kujundusgraafikuid töötamaks reklaami ja meedia erinevates valdkondades. Õppetöös käsitletakse kaasaegseid kujundusprobleeme, kujundatakse kaubamärke, reklaame, raamatuid, videoanimatsioone, postmarke, plakateid, internetigraafikat kujundusgraafika erinevates väljundites.  Õppetöö loob eeldused tööks riiklikus sektoris, ajakirjanduses ja reklaami- ning kujundusbüroodes. Õppetöö toimub eesti ja vene keeles ning päevasel või õhtusel ajal, mis võimaldab paindlikult oma tunniplaani korraldada.  Eestikeelne tasuta õpe kestab 3 aastat ja tasuline õpe 4 aastat.

21. mail toimub sisseastujatele klaasikunsti- ja disaini teabepäev, mil saab Eesti Kunstiakadeemia Estonia pst 7 hoones kuulata loenguid klaasi kui mitmenäolise materjali võimalustest, põnevatest projektidest, klaasi eriala õppimisvõimalustest, õppekavast ning tutvuda tehnoloogiatega, proovida ise klaasi puhuda, aga ka suhelda õppejõududega ja esitada küsimusi.  Lähem info http://www.facebook.com/events/242747489196387/?fref=ts

Lisateave sisseastumise ja kõikide nõuete kohta:

http://www.artun.ee/sisseastumine/tere-tulemast/

BA õppesse http://www.artun.ee/sisseastumine/bakalaureuseope/

MA õppesse http://www.artun.ee/sisseastumine/magistriope/

PhD õppesse http://www.artun.ee/sisseastumine/doktoriope/