EKA ja EBSi loomemajanduse ettevõtluse tudengite õppe- ja koostöösari „8 sammu kunstist ettevõtluseni“ Loomeinkubaatoris

13. märts, 2012

Tudengid_loengusAlates veebruarikuu algusest märtsi lõpuni kogunevad reedeti ESA Loomeinkubaatorisse Eesti Kunstiakadeemia moe-, naha-, metalli- ja tekstiiliosakonna ning Estonian Business Schooli loomemajanduse ettevõtluse üliõpilased. Veidi üle 20 tudengiga grupp osaleb ESA Loomeinkubaatori, EKA ja EBSi koostöös sündinud kaheksanädalases pilootprojektis „8 sammu kunstist ettevõtluseni“.


Praktilise õppesarja eesmärgiks on üliõpilaste ettevõtlusalase teadlikkuse tõstmine nii loengute-seminaride kui ka praktiliste tegevuste kaudu.

Juba esimeses koolitusmoodulis jagati osalejad tiimidesse, arvestusega et igasse meeskonda kuuluks igast osakonnast üks üliõpilane. Moodustatud tiimid töötavad ühise eesmärgi nimel läbi kogu kursuse, lahendades üheskoos temaatilisi kaasuseid, tehes vastavalt erialale praktilist tööd Loomeinkubaatori ettevõtjate juures ning ka iseseisvalt.

Lõputööna peab igas meeskonnas valmima kindlale sihtgrupile mõeldud tiražeeritav autorikollektsioon koos aksessuaaridega. Projekti finaaliks on sisseostjate päeva korraldamine koostöös ESA Loomeinkubaatori ettevõtetega, kus tudengite vastutada on kogu protsess alates kontseptsiooni väljatöötamisest kuni reaalsete tehingute sõlmimiseni.

Üliõpilasi juhendavad ESA ettevõtluskonsultandid, mentorina tegutseb Harju Maakondliku Arenduskeskuse konsultant Raivo Sulg. Loomeinkubaatori ettevõtjatest on kaasatud moedisainerid Jaana Varkki, Lilli Jahilo, Kalle Aasamäe, Liina Stein ja Xenia Joost, kelle juhendamise all valmivad ka noorte moeloojate autorikollektsioonid.

Praktilise loengu brändingust andis tudengitele brändingu ja disaini konsultatsioonifirma Brand Manual partner Margus J. Klaar, fotode tegemisest käis rääkimas Mari Aidla Harrieti Stuudiost, müügitehnikatest Priit Puskar Blanc Marketingist. Tulemas on erialaekspertide loengud kontaktide loomisest ja võrgustumisest, intellektuaalomandi kaitsest ja toodete väljapanekust.

„Eesti Kunstiakadeemia lõpetanud teavad küll kunstist kõike, kuid mitte alati pole neile selge, kuidas sellega ka raha teenida. Loodetavasti aitab ülikoolide ja ESA koostöös sündinud õppesari seda lünka täita. Kui alguses ei olnud meil veel täit kindlust, kuidas projekt tööle hakkab, siis täna näeme, et kõik sujub väga hästi – üliõpilased on innukalt kaasa tulnud, hoogu ja entusiasmi täis. Ootan põnevusega projekti viimast osa, sisseostjate päeva,“ kommenteeris õppeprojekti ESA poolne eestvedaja Helen Piir.

„Kasutatav koolitusformaat on supervõimalus viia kokku erinevate valdkondade inimesed ja erinevad mõttemaailmad, et need hakkaksid üksteisest aru saama. Kunstitudengitel on äärmiselt suur vajadus ärilise poole õpetamise järele ning oleks äärmiselt tore, kui õppesarja saaks järgmistel aastatel jätkata,“ kinnitas Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna juhataja Vilve Unt.

ESA, EKA ja EBSi ühisprojekt „8 sammu kunstist ettevõtluseni“ on osa projekti Baltic Fashion Eestis planeeritud Eesti moedisaineritele vajalike tegevuste programmist. Baltic Fashion projekti tegevusi toetab EL Läänemere piirkonna programm.