EKA Õpilasakadeemia pakub noortele võimalust tutvuda looverialade sisuga ja langetada enda jaoks sobivaim valik

19. veebruar, 2016
Eesti Kunstiakadeemia käivitas käesolevast aastast EKA Õpilasakadeemia, mis on mõeldud koolinoortele ja huvilistele, kes kaaluvad Kunstiakadeemias õppimist ja soovivad erialadega lähemat tutvust teha.

EKA Õpilasakadeemia pakub osalejatele võimalust käia koos näitustel, loengutel, töötubades, külastada kunstnike, arhitektide, disainerite stuudioid, proovida muinsuskaitsjate ja konservaatorite juhendamisel kätt kunstiteoste ja ajalooliste objektide säilitamisel, kuulata erialaprofessionaalide loenguid ja kogemusi erialal töötamisest ning kohtuda tudengitega.

Nii avaneb laiem vaade ja arusaamine arhitektuuri, disaini, vabade kunstide, kunstiteaduse, muinsuskaitse ja restaureerimise jt erialade eripäradest, valdkonnaspetsiifikast ja eeldustest, mis on noortele abiks valiku tegemisel.

Oodatud on kõik huvilised, registreerumine pole vajalik ning osalemine on tasuta.

Eelolev programm:

20. veebruar kl 12.00 
Puithoonete viimistluskihtide uurimise töötuba
juhendajad Claudia Valge ja Triin Reidla. Töötoas tutvustatakse puitmajade viimistluskihtide uurimise meetodeid nii teoorias kui praktikas.

Kogunemine kl 12 muinsuskaitse ja konserveerimise osakonnas aadressil Suur-Kloostri 11


27. veebruar kl 11.00-12.30
Siiditrükitehnikas t-särgi trükkimine, tutvumine tekstiiliosakonnaga.

Kogunemine kl 11.00 Estonia pst 7/Teatri väljak 1, 3. korrusel


2. märts kl 17.00 – 19.00
Ekskursioon EKA arhitektuuriteaduskonnas õpetavate arhitektide büroodesse. Mida arhitekti igapäevatöö tähendab? Millest koosneb arhitekti päev? Kuidas töötab üks arhitektuuribüroo?

Kogunemine kell 17.00 arhitektuuriteaduskonnas (Pikk 20).


5. märts kl 12
Trafarettmaalingu tehnikate töötuba, juhendavad Hilkka Hiiop ja Helen Lennuk. Töötoas tutvustatakse erinevate sideainete (munatempera, kaseiin) segamist pigmentidega ja trafarettmustrite tegemist ajalooliste tehnikate eeskujul.

Kogunemine kl 12 muinsuskaitse ja konserveerimise osakonnas aadressil Suur-Kloostri 11


12. märts kl 12
Linnaekskursioon. Juhivad Juhan Hint ja Teele Jürivete.

Kogunemine kl 12 muinsuskaitse ja konserveerimise osakonnas aadressil Suur-Kloostri 11


16. märts kl 17.00 –19.00
Tänavaruumi töötuba: Keskendume tänavaruumile. Millest tänavaruum koosneb ja mis teeb tänava hästi toimivaks? Juhendab Arhitektuurikooli õpetaja Kaire Nõmm

Kogunemine kell 17.00 Arhitektuuriteaduskonnas (Pikk 20).


6. aprill kl 17.00 –19.00
Linnaekskursioon: vaatame sisse Eesti Arhitektuurimuuseumisse, jalutame läbi Rotermanni kvartali, õppides märkama uue ja vana arhitektuuri sümbioosi, uurime Linnahalli näitel, kuidas arhitektuur ühendab mere linnaga ja lõpetame Kultuurikatlas, kuhu on peidetud mitmed arhitektuuriga seotud olulised organisatsioonid.

Kogunemine kell 17.00 Arhitektuuriteaduskonnas (Pikk 20).

NB! Võttes osa KÕIGIST viiest Arhitektuuriteaduskonna Õpilasakadeemia sündmusest, saab arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppekava sisseastumiskatsetel arvestada ühe juba välja teenitud punktiga.

Vaata lähemalt