Esmakordselt Ida-Virumaal – regionaalne hackathon TeamLab@IdaViru vene keeles

28. september, 2016

Kahepäevasel üritusel TeamLab@IdaViru, mis toimub 7.-9. oktoobril Tartu Ülikooli Narva Kolledžis, kohtuvad disainerid, insenerid, programmeerijad, ühiskonnaaktivistid, ettevõtjad ja loomeinimesed, et kogenud mentorite juhendamisel luua uusi lahendusi, platvorme ja rakendusi piirkonna jaoks.

TeamLab@IdaViru toimub Eesti Vabariigi peaministri Taavi Rõivase patronaaži all, kes usub, et eelseisev üritus tõestab Ida-Virumaa elanike aktiivsust ja tahet muuta maakonda paremaks.

TeamLab on Sulle, kui

  • – sul on toote- või teenuseidee
  • – oskad asju ilusaks ja mugavaks disainida
  • – sul on tehnilist taipu (iga valdkonna insenerid oodatud!)
  • – oskad progeda
  • – tead üht-teid turundusest
  • – omad teadmisi ärijuhtimisest ja finantseerimisest

Sa ei saa kunagi teada, kas su ideel on potentsiaali, kui Sa ei proovi. Samuti ei saa mõttest asja, kui Sa ei leia sobivaid meeskonnakaaslasi, kellel on vajaminevad oskused toote teoks tegemiseks. TeamLab on täna üks parimaid võimalusi oma mõte professionaalide abiga proovile panna.

Hackathon on ideede maraton, mille käigus võistkonnad töötavad teatud probleemide jaoks välja lahendusi, loovad uuenduslike ideede kontseptsioone ja ärimudeleid. Esimene Ida-Viru piirkondlik hackathon kannab nime TeamLab@IdaViru. See toimub programmi LoovEesti+Maa raames. Esimese venekeelse hackathon’i jaoks korraldajad on valinud alljärgnevad valdkonnad, kus tahetakse leida värskeid ideid: tehnilised leiutised, uute töökohtade loomine piirkonnas, kohaliku omaalgatuse aktiviseerimine, loominguliste ideede ärilahendused.

Rääkides korraldajate ootustest ütles Ida-Virumaa Loomemajanduskeskuse tegevjuht Jana Pavlenkova: „Me ootame aktiivseid inimesi ja meeskondi, et kahe päevaga vormistada nende ideed prototüüpideks, kontseptsioonideks, ärimudeliteks või visanditeks. Tegemist võib näiteks olla loominguliste lahendustega linnaruumi jaoks või uute leiutistega tööstusprotsesside optimeerimiseks.“

Osavõtt TeamLab@IdaViru’st avab meeskondadele juurdepääsu ettevõtluse ja projektide arengule suunatud programmidele ja platvormidele, näiteks Loov Eesti virtuaalsele inkubatsiooniprogrammile PESA, inkubaatori Tehnopol, kiirendi BuildIt ning teiste partnerite teenustele ja programmidele.

Kogu ürituse käigus saavad võistkonnad nõuandeid kogenud mentoritelt, kes oskavad määrata suunda ja ette öelda, kuidas luua midagi, mis hakkab tõepoolest töötama maakonna kasuks. „TeamLab@IdaViru mentoriteks on investorid, suuremate IT ja loomemajandusettevõtete eksperdid ning valdkondlikud spetsialistid, kes suunavad ja toetavad meeskondi. Osalejad saavad kindlasti väga hea tõuke oma startupi edaspidiseks arendamiseks“ – ütles Jana Pavlenkova.

Ida-Virumaa hackathon korraldamisele ja läbiviimisele aitas suuresti kaasa Tartu Ülikooli Narva Kolledži direktor Kristina Kallas. Oma soovi viia üritus läbi just Narva Kolledžis kommenteeris ta niimoodi:

„Esiteks, hackathon on ainulaadne võimalus oma loomingulise mõtlemise arendamiseks ja selleks, et vaadata projektide ja idufirmade arenemist nagu midagi huvitavat ja informatiivset. Lisaks sellele annab TeamLab@IdaViru üritusel osalemine võimaluse luua uusi tutvusi. Mentorid hakkavad töötama koos meeskondadega, et aidata osalejatel arendada juba olemasolevaid ideid või töötada välja täiesti uusi lahendusi piirkonna probleemile.“

Ettevõtjad, tudengid, aktiivsed ja loomingulised inimesed – see on Teie võimalus!

Rohkem infot ürituse kohta ning registreeruda saab siit: www.inIdaViru.ee

Loov Eesti+Maa programmi toetavad EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ja Swedbank.

Lisainfo:

Jana Pavlenkova

jana@prototron.ee