Euroopa kultuuripealinn Tallinn esitleb: Tallinn Music Week

25. märts, 2010

malcolm lincolm25.–27. märtsini toimub Eesti ja Baltikumi ainus ulatuslik muusikatööstuse seminar-konverents ning suurim Eesti muusika festival Tallinn Music Week. See on teist aastat SA Tallinn 2011 toel sündiv festival, mis näitab maailmale uut, julget ja innovatiivset Eestit, mis soovib mõelda väljaspool harjumuspäraseid kinnismõtteid, leida uusi väljundeid ja mudeleid kohaliku talendi ja muusikatööstuse edendamiseks ning Eesti muusika tutvustamiseks väljaspool riigipiire.

Nagu ka eelmisel aastal, ei uuri Eesti muusikas toimuvat mitte ainult me ise, vaid selleks puhuks reisib Tallinnasse ligi 100 muusikavaldkonna niiditõmbajat üle Euroopa: kutsutud on festivalijuhte, korraldajaid, mänedžere, agente, plaadifirmasid, kirjastajaid ja ajakirjanikke mainekatest rahvusvahelistest meediaväljaannetest.
Nordic Hotel Forumi konverentsisaalides toimuvail seminaripaneelidel lahatakse välisdelegaatide osalusel lisaks spetsiifilistele muusikatööstuse teemadele ja artistide läbilöögimudelitele ka uut meediat, infotehnoloogiat, kultuuripoliitikat ja loomemajandust käsitlevaid teemasid. Seminaripaneelidel astub üles hulk põnevaid spetsialiste nii eestist kui välisriikidest.
Tallinn 2011 juhatuse liige Mikko Fritze: “Tallinn Music Week on üks sündmusi Tallinn 2011 programmis, mille sünni juures oleme olnud päris algusest peale. Aitasime festivali 2009. aastal ilmale ning usume, et Euroopa kultuuripealinna aastaks kujuneb Tallinn Music Week muusikaprogrammi üheks põhisündmuseks, mis muudab Eesti muusikaelu rahvusvahelise muusikamaailma lahutamatuks osaks ja seda mitte ainult üksikute tippude tasandil, vaid üleüldiselt. Oleme uhked, et oleme saanud anda oma panuse  Eesti muusika valdkonda sisuliselt mõjutava ning arendava sündmuse loomisele, usume, et Tallinn Music Week jääb püsima aastateks ning sellest saab hüppelava maailma niimõnegi Eesti muusiku ja bändi jaoks.
Loe lisa ja vaata programmi www.tallinnmusicweek.ee.