Ateljeevisiit kunstnik Len Murusalu juurde

09. juuni, 2015

Sündmuse detailid


11. juunil kell 18:00 pakub Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus taas võimalust tutvuda Eesti kaasaegse kunsti ühe silmapaistva noore foto-, maali- ja installatsioonikunstniku Len Murusalu ja tema töödega. Ateljees on läbilõige tema viimase aja teostest, mis on olnud nähtavad nii siin kui sealpool piire.

Len Murusalu töötab maali, foto, video ja installatsiooniga, sageli work-in-progress meetodil, mistõttu  mitmete tänaste tööde juured ulatuvad ta näitusetegevuse algusesse. Murusalu uurimisfookuse  keskmeks on aeg, ajatus ja kaduvus, mille ümber koonduvad memeetiliselt mõjutatud individuaalsed või kollektiivsed mälupildid.

Murusalu on õppinud Eesti Kunstiakadeemias, lõpetanud Ida Londoni Ülikooli Inglismaal, osalenud kunstialastel kursustel Rootsi ja Soome ülikoolides. Tal on olnud isiku- ja grupinäituseid Eestis kui ka rahvusvaheliselt alates 2005. aastast. 2009. aastal valmis tema esimene dokumentaalfilm “Shred of Dernier” Tveri Karjala väljasurevast rahvakillust, peale mida on ta töötanud mitmete dokumentaalfilmide, sh. “Ballettmeister”, juures stsenaristina.

Järgmine isikunäitus “Ajafragment” toimub Hobusepea galeriis 12-31. augustil. Paari näitusele tulevat suureformaadilist valmimisjärgu tööd on Len valmis ka juba sel korral näitama.

Kunstniku tööde saamislugusid aitab vabas vormis vestluse käigus avada fotokunstnik ning Fotokuu kunstiline juht Kristel Raesaar. Kohal olevaid töid on osaliselt võimalik huvi korral ka endale soetada.

Len Murusalu loominguga saab eeltutvuda aadressil www.lenmurusalu.com. Pikemat intervjuud temaga saab lugeda ajakirja “Diivan” juuninumbrist.

Kuna ateljee on piiratud mahutavusega, palun andke oma osalussoovist teada aadressile martina@ecadc.ee, peale mida saadetakse ka ateljee täpsed koordinaadid.