Disainikoolitus ettevõtjatele

22. detsember, 2014

Sündmuse detailid


27. jaanuaril viivad disainijuht Martin Pärn ja juhtimiskonsultant Andro Kullerkupp Eesti Disainikeskuses läbi disainikoolituse, mis on suunatud ettevõtetele. Koolituspäeval saab muuhulgas kummutatud müüt, et disain on kallis, ning tõestatud, et disainita on kulukas ja ohtlik.

Koolituse hind 90€ (sisaldab käibemaksu ja Kathryn Besti raamatut “Disainjuhtimise alused”), 70€ kui ühest ettevõttest osaleb mitu inimest.

• Registreeri koolitusele siin.

 

Disainist ettevõtjatele on koolitus, mis avab disaini erinevad rollid ja võimalused ettevõtluses. Päeva jooksul räägivad koolitajad disainist disaineri keeles ja disaini rakendamisest ettevõtja keeles. Näidatakse, kuidas disain seondub tihedalt nii turunduse, toote- ja teenusearenduse kui ettevõtte organisatsiooni arendusega, ettevõtte kesksete funktsioonidega. Antakse näpunäiteid, kuidas disaini eduka rakendamise abil turul pikaajalist edu saavutada.

Disaineriks koolitusel ei saa, kuid saab aimu, mida disaini kaasamisest oodata ja kuidas see ettevõttesse tuua. Meeskondliku töötoa vormis mängitakse läbi üks disainiprotsessi algus, mis annab head juhtnöörid edaspidiseks disaini edukaks rakendamiseks ettevõttes ja loob arusaama, kuidas võimendada oma äriideed disaini toel väga erinevates ettevõtte tegevuse osades.

Koolituse viivad läbi:

Disainer, professor Martin Pärn
Juhtimiskonsultant, disainitõlk Andro Kullerkupp

• Koolituse ajakava:

09.00 – 09.30 hommikukohv

09.30 – 11.00 Martin Pärn

Mis on disain? Millised on disaini sisekihid ja pakutavad väärtused? Kuidas toote või teenuse tajumise protsess toimub? Miks on algus kõige olulisem ja kuidas püstitada head disaini lähteülesannet?

11.00 – 11.15 kohvipaus

11.15 – 12.45 Andro Kullerkupp

Kuidas võiks kõlada disaineri loeng läbi ettevõtja sõnavara? Kas turundus disainiga või ilma? Missioon ja visioon on aluseks nii juhtimises kui ka disainis.

12.45 – 13.30 lõuna

13.30 – 15.00 Mõttemudelite murdmine grupitöödes – kuidas disaineritega töötada?

Mõned kasulikud tööriistad. Kuidas mõelda pidevalt kasutajale? Millest alustada? Kuidas siduda see äriideega?

15.00 – 15.15 kohvipaus

15.15 – 16.45 Disain kui investeering tulevikku.Näited, kuidas ettevõtluses on teenitud pikaajalist praktilist kasu disaini toel?

Koolitusel lahendatakse väikseid probleeme keeruliselt ja keerulisi probleeme lihtsalt. Ettevõtja saab koolituselt kaasa lihtsad metoodilised tööriistad, mida edaspidi kasutada.
Koolitust toetab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.