Kuidas pildistada vanalinna?

18. detsember, 2015

Sündmuse detailid


Soovid õppida pildistama arhitektuuri ja talvist vanalinna miljööd? Sel juhul on see koolitus just sulle mõeldud. Esmalt kohtume Hopneri majas ja räägime pildistamise teoreetilisest poolest ning erinevatest nippidest, kuidas paremaid ja põnevamaid pilte saada. Hiljem teeme tiiru Tallinna vanalinna põnevamates kohtades all-linnas ja jõuame retke lõpus Toompea vaateplatvormidele. Nii saame teoreetilised teadmised kohe praktikas järele proovida. Pane end soojalt riidesse ning võta kaamera ja statiiv kaasa. Kui sul statiivi pole, saab ilma selletagi hakkama.

Koolituse juhendaja on fotograaf Olev Mihkelmaa, kes ütleb enda kohta järgmist:
“Kõige esimesed pildid tegin aastal 2000. Kaks aastat veetsin Tallinna Sidekoolis fotograafiat õppides. 2010. aastal jätsin kõik teised tegemised kõrvale ja keskendusin ainult pildistamisele. Edasi läheb elu aina põnevamaks, tegelen üha rohkem tehnoloogiaettevõtete ja avaliku sektori asutustega. Sõidan mööda Eestit ringi ja kiikan üle piiri põhja poole. Päeva võin alustada Tallinnast ja õhtuks läbi Narva Tartusse jõuda. Pildipanga fotosid käin jahtimas põhjas ja lõunas. Samas pakub kodune Läänemaa küllalt pildistamislusti. Matsalu rahvusparki jõudmiseks kulub minu koduukse eest alustades 7 minutit.
Kõige rohkem pildistan Tallinnas, Pärnus, Haapsalus ja veedan suure osa oma ajast ratastel, 60 000 läbitud kilomeetrit aastas on päris kena number. Eesti pole selleks liiga suur, et mööda tehaseid, konverentse või ehitusfirmade objekte sõitmine märkimisväärne küsimus oleks. Peale ettevõtete tegelen muidugi perefotograafia ja pulmadega. Sellest moodustub üks tervik, sest aktiivsel inimesel on lisaks põhitööle ka pereelu ja ärihuvid. Nii kohtungi samade inimestega nende pulmas, peresessioonil, mõne ettevõtte nõukogu pildistamisel, tootefoto sessioonil või turismiettevõttes. Töiste tegemiste kõrval olen abielumees ja nelja poja isa. Osa oma ajast pühendan Kihnu saare looduse ja kultuuri jäädvustamisele ja vaatan, mida kohaliku elu arendamisel ära teha saab. Ega see vist teisiti olla saagi, kui Lihula mõisas asuva kontori aknast kogu kodukant kenasti kätte paistab.”

Koolitus kestab kokku 3 tundi, millest esimene osa toimub siseruumides ning teine osa väljas.
Tutvu Olev Mihkelmaa portfoolioga siin: www.olev.ee

Koolitusest osavõtjate arv on piiratud!

Pileti 15,- EUR saad osta Piletilevist