Loomemajanduse teeõhtu

21. august, 2018

Sündmuse detailid


Möödunud aastal korraldas OBJEKT loomeettevõtjate ja selle valdkonna arendamisega seotud inimestega kohtumiste sarja.

Kohtumiste sari sai nimeks “Teeõhtu” ning osalisteks olid Tehnopoli inkubaatori juht Martin Goroško ja Loov Eesti inkubaatori juht Eva Leemet. Tehnopoli ja Loov Eesti inkubaatoritest tulid paljud Eesti loomeettevõtted, näiteks Woolishi ja Stella Soomlaisi stuudio. Teeõhtul osales ka Aet Rebane, kes esitles SprayPrinterit, mille abil tehtud illustratsioon kaunistab nüüd endise Baltietsi tehase seina Narvas ja paljud teised kõnelejad nii Ida-Virumaalt kui ka teistest Eesti paikadest.

Me otsustasime Teeõhtutega uuesti alustada ja tutvustame loomemajanduse ettevõtjatele edasi arenguvõimalusi ning edukate ettevõtmiste näiteid, samas on kõigil kohalviibijatel võimalik omavahel tuttavaks saada.

Järgmine Teeõhtu toimub kunstiklubis Ro-Ro 30. augustil kell 18 ja seal esinevad Jüri Raud ja Pavel Sidorenko.
Jüri Raud on Gagarini vabaaja- ja loovuskeskuse juhataja. Seal keskuses loovad oma töid erinevatest materjalidest Narva elanikud ja linna külalised.

Keskuse programmiga saab tutvuda Facebooki lehel https://www.facebook.com/keskus.gagarin/ või kodulehel: http://www.gagarin.ee. 

Pavel Sidorenko on stuudio ja kodudekoori poe https://www.upstairs-shop.com/ asutaja ja juht.
UPSTAIRS on Tallinnas asuv pereettevõte, mille asutasid 2011. aastal Pavel ja Maria Sidorenko. Pavel tegeleb tootedisainiga ja Maria keraamikaga.

“Ettevõttes UPSTAIRS töötavad välja ja toodame asju, hoides neid lihtsana. Meie eesmärk on luua funktsionaalseid, loomingulisi ja poeetilisi tooteid, mis säilitavad oma lihtsuse ruumi ja kasutajaga suheldes.“ ütleb Pavel oma pereäri kohta.

Ürituse käigus uurime välja, kuidas Jüri ja Pavel hakkasid tegema seda, millega nad praegu tegelevad, millised on nende loovettevõtmise suuna väljavaated ning kuidas nad hindavad loomemajanduse aktiivsust. Vestlus on vabas vormis ja kõnelejatele saab alati esitada oma küsimusi.

Üritus on täiesti tasuta! Me ootame väga kõiki ettevõtjaid, käsitöölisi, alustavaid ettevõtteid ja lihtsalt toimuvast huvitatud inimesi.

See Teeõhtu on pühendatud käsitööle. Järgmistel Teeõhtutel kavatseme käsitleda turismi, IT-idufirmasid ja teisi aktuaalseid teemasid.