“Lost in translation. How to gain from cross-sectorial cooperation?”

19. detsember, 2014

Sündmuse detailid

  • Date:


Loov Eesti korraldab 21.-22. jaanuaril 2015 “Unistuste tööandja”: 100 ideed konverentsi raames eelseminari “Tõlkes kaduma läinud: kuidas kasutada loovust ettevõtete edu saavutamiseks”, kus saab kuulda erinevate riikide kogemusi loome- ja ärisektori tulemuslikust koostööst.

Loov Eesti korraldab 21.-22. jaanuaril 2015 “Unistuste tööandja”: 100 ideed konverentsi raames eelseminari “Tõlkes kaduma läinud: kuidas kasutada loovust ettevõtete edu saavutamiseks”, kus saab kuulda erinevate riikide kogemusi loome- ja ärisektori tulemuslikust koostööst. Seminar on inglise keeles. Loov Eesti pakub  kultuuri- ja loomevaldkonna inimestele soodushinda 40 eurot. seminar toimub Energia avastuskeskuses Põhja pst 29, 4. korruse saalis.

REGISTREERU SIIN

Saad teada:

miks peaks äriettevõte tegema koostööd loomeinimestega?
mida annab loomeinimesele koostöö äriettevõttega?

Programm:

21.jaanuar

9:30 – 10:00   Hommikukohv ja registreerimine

10:00 – 11:30  Loov äri ja äri loovus. Nikky Smedley (Suurbritannia)

Nikky Smedley käsitleb oma ettekandes äri ja loovuse ümber tekkinud stereotüüpe ning oskusi, mida on vaja, et mõlemas edukas olla. Oma esinemises kasutab ta esitlust, diskussiooni ja aktiivseid tegevusi näitamaks, kuidas leida ühiseid kasutoovaid eesmärke, õppida üksteise tugevustest ja toetada üksteise nõrkusi, saavutada üksteisemõistmine ning muuta oma sisemisi ja väliseid protsesse nii, et kasvaks ROI, nii aja kui ka raha mõttes.

11:30 – 12:30  Lõuna

12:30 – 13:15  Kas kultuur mõjutab töötajate pühendumist? Triin Toome, SEB panga sisekommunikatsioonijuht

Triin Toome räägib SEBis läbi viidud kultuuriprojektide näitel, kuidas see tegevus on mõjutanud töötajate pühendumust ja rahulolu. SEB on kaasatud töötajaid esinema ooperisse, tehtud moedemonstratsioone, lühifilme ja palju muud.

13:15 – 14:15  Vestlusring: tilk meres – 5 erinevat võimalust loovuse kasutamiseks

Arutelus osalevad Triin Toome, SEB sisekommunikatsioonijuht; Piret Reinson, Nordea panga turundusjuht; Roland Tokko, Firmabändi juht; Pille-Liis Milvere, Eesti Disainikeskus;  Marge Täks, Estonian Business School’i ja Tartu Ülikooli ettevõtluse lektor

22. jaanuar

10.30- 11.30 Kunstiline sekkumine organisatsiooni töösse: Kuidas ja miks seda teha ning mida on sekkumisest kasu organisatsioonil ja mida kunstnikul

Tiago Prata ja Maria Mebius-Schröder (Rootsi)

Tiago Prata  on töötanud Portugalis nii tava kui ka digitaalses meedias, 2013. aastast liitus ta  Rootsis Göteborgis  asuva TILLT organisatsiooniga Euroopa projektide (Creative ClashKiiCS, CREALAB) juhina ning konsulteerib erinevaid kultuuri- ja innovatsioonisektori organisatsioone..

Maria Mebius-Schröder  on koregraaf, tantsija ja loovkonsultant. Ta on viimase 10aastat tegelenud loova juhtimise ja arendava kommunikatsiooniga ning rakendanud oma oskusi AstraZenecas, SCAs,  Norra TEKNOTHERMis, Göteborgi linnavalitsuses ja paljudes muudes organisatsioonides. Maria korraldab eksperimentaalseid töötubasid ja mõjutab protsesse improvisatsiooniliste harjutuste kaudu ning inspireerib ja stimuleerib niimoodi organisatsioone nende arengus.

11.30- 12.00 Kunst, kultuur ja ettevõtlus, Kaliningradi näited.

Maxim Mikhaylov (COBUCE- Krauslab) – Maxim räägib, kuidas on kunst ja kultuur aidanud ettevõtteid Kaliningradis.

12.00-13.00 Lõuna

13:00 – 14:00 Juhtimisteater – milliseid probleeme organisatsioonis saab teatri vahenditega lahendada? Tõnu Lensment, Vene teatri direktor

Tõnu Lensment on töötanud Viljandi Draamateatris Ugala lavastajana, teatrinõunikuna Kultuuriministeeriumis ja praegu töötab ta Vene Teatri direktorina. Ta on osalenud Juhtimisteatri töös ja räägib oma kogemustele tuginedes, kuidas teater saab organisatsioone aidata.

Ülo Vihma, Meeskonnakoolitaja. Ülol on nii kultuuri kui ka ettevõtlusharidus ning kogemus mõlemas valdkonnas töötamisest.

14:00 – 14:30 kohvipaus

14:30 – 15:30 Betooniteater – millist kasu saavad koostööst ehitussektor ja teater? Kristiina Kütt (Kultuurikatel) ja Marge Täks (EBS ja TÜ)

Kristiina Kütt on Kultuurikatla programmijuht ning töötab selle nimel, et kultuurisektor ning muud sektorid teeksid omavahel koostööd. Marge Täks on Estonian Business School’i ja Tartu Ülikooli ettevõtluse lektor ning aktiivne õpetajahariduse arendamise toetaja. Oma ettekandes räägivad nad, kuidas viia kokku kaks nii erinevat valdkonda – ehitus ja teater – nii, et mõlemad sellest kasu saaksid?

 

Seminar on inglise keeles.

Lisainfo: Tiiu Allikmäe, tiiu@looveesti.ee, tel. 505 3085