“Noored ja muusikaettevõtlus”

24. oktoober, 2016

Sündmuse detailid

  • Date:

Kolmapäeval, 26. oktoobril kell 14.00 toimub Tallinnas kohvikus Sinilind Music Estonia üritustesarja Fookus live järjekorras juba viies kohtumine, mis on seekord keskendunud noortele muusikaettevõtjatele. Külas on tuntud manager ja muusikaprodutsent Karl Sirelpuu (Ewert and The Two Dragons’i tuurimanager ning Elephants From Neptune’i ja Three Leg Dog’i manager) ning muusik Hando Jaksi ansamblist I Wear* Experiment.

 

Juttu tehakse artisti karjääri ülesehitamisest, muusikaettevõtlusest, muusikatööstuse erinevatest rollidest ja muusiku-manageri suhtest. Vestlust modereerib tuntud manager ja muusikaettevõtja Toomas Olljum.

 

Muusik Hando Jaksi hinnangul tahaks kahtlemata iga muusikategija suurima osa oma ajast istuda stuudios, et luua uut loomingut või tuuritada mööda maailma ringi. “Siiski tundub mulle aga üha enam, et muusikutel kulub täna oluliselt rohkem aega ka logistiku, finantsjuhi, strateegi, IT-guru ja tehniku tööülesannete täitmiseks. See tähendab, et muusiku roll on ajas on muutuv – see pole täna enam see, mis see oli eile. Mida varem noored muusikud sellest aru saavad, seda valutum teekond muusikuna neil olema saab,” kommenteeris Jaksi, kes igapäevaselt toimetab hinnatud bändi I Wear* Experiment juures.

 

Käesolev Fookus live üritus toimub Tallinna Noortenädala ja 23-30.10 toimuva rahvusvahelise noortebändide laagri “Sinusoid – how to survive as a young musician” (eesti k. Sinusoid – kuidas noore muusikuna ellu jääda) raames ja on avatud kõigile huvilistele. Vestlus toimub inglise keeles.

 

Projekti partnerid on Erasmus+, Tallinna Spordi-ja Noorsooamet, MTÜ Noortebänd, Stage Europe Network ja Music Estonia.

 

Fookus Live on Music Estonia üritustesari, mis avab oma vestlusringidega muusikatööstuse telgitaguseid.