Piiranguteta reklaam versus reklaamivaba maailm

04. mai, 2016

Sündmuse detailid


Konverentsi „Piiranguteta reklaam versus reklaamivaba maailm“ korraldavad tarbijakaitseamet, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Euroopa Komisjoni Eesti esindus. Konverents toimub 17. mail Tallinnas hotellis Swissôtel Tallinn aadressil Tornimäe 3. Konverents on eesti keeles ja tasuta, kuid eelnev registreerimine on vajalik, sest kohtade arv on piiratud, peame registreerimise üks hetk kahjuks sulgema. Registreeruda saate tarbijakaitseameti kodulehel, vajutades siia.

Konverentsi avab majandus- ja taristuminister Kristen Michal ning samuti astuvad üles Euroopa Parlamendi saadik Kaja Kallas, Tallinna ülikooli reklaamiteooria lektor Tiina Hiob, Tartu Ülikooli Eetikakeskuse juhataja prof Margit Sutrop, vandeadvokaat Allar Jõks, loovagentuuri Kontuur Leo Burnett loovjuht ja partner Urmas Villmann ning mõjutamistehnikate spetsialist Karl Eelmaa. Päeva lõpetab põnev diskussioon, kus piirangutest, reklaamist ja eetikast räägivad omavahel Kanal 2 juht Urmas Oru, Tervise Arengu Instituudi direktor Maris Jesse, Rimi vastutustundliku ettevõtluse spetsialist Katrin Bats, reklaamiagentuur Imagine loovjuht Sven Luka ning Tartu Ülikooli Eetikakeskuse juhataja prof Margit Sutrop.

Konverentsil käsitleme reklaami tõlgendusviise ja olemust, arutleme ühiskonna arengu, piirangute vajaduste, mõju ning kasu üle ning muuhulgas peatume päevakajalistel reklaamipiirangute küsimustel. Lisaks heidame pilgu tulevikku ja uurime, kuhu suundub reklaam ning mõtiskleme, mis juhtuks, kui puuduksid igasugused reklaamipiirangud.