RAHVUSVAHELINE KONVERENTS „ROHE-OLEMINE: WTF?*“
Rahvusvahelisel konverentsil „Rohe-olemine: WTF?*“ esitame väljakutse rohepesule; tutvustame parimaid praktikaid ja inspireerivaid lahendusi disaineritelt ning toote- ja teenusearendajatelt. Kas vastus seisneb vaid taaskasutuses ning uutes keskkonnasõbralikes materjalides või on võimalik kujundada tootmisprotsessid ümber nii, et materjalide ja toodete väärtusahel pikeneks?
Alustameesinejate tutvustamist! Kai Realo on pikaajalise kogemusega tippjuht, kes alates 2021. aasta suvest töötab keskkonnaettevõttes Ragn-Sells juhatuse esimehena. Enne seda töötas Kai 16 aastat Statoilis/Circle K-s, neist viimased 9 aastat ettevõtte peadirektorina. Karjääripöörde jaekaubandusest keskkonnateemadesse tingis soov edendada rohepööret ning panustada jätkusuutlikumatesse toimimisviisidesse. Kai on ka Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esimees ning kuulub ELRONi nõukogusse. 2018. aastal valiti Kai Äripäeva juhtimiskonverentsil Eesti parimaks juhiks. Kai räägib konveretsil tarbimise ja jätkusuutlikkuse vahekorrast ning kuidas ringmajanduses tarbijaharjumusi keskkonnasõbralikult vormida.
Reet Aus on doktorikraadiga eesti moedisainer ning keskkonnaaktivist, loomupärane mässaja, kes on loonud kaubamärgid REET AUS COLLECTION® ning THE UPSHIRT®. Ta on moe tööstusliku ümbertöötlemise alal teerajaja: oma välja töötatud UPMADE® sertifikaadiga annab ta oma teadmisi kaubamärkidele ja tehastele edasi. Reet Ausi missiooniks on vähendada maailma ühe saastavama äri – moetööstuse – ökoloogilist jalajälge. Seda tehakse tööstusliku taaskasutamise teel: see tähendab rõivaste tootmist tootmiseelsetest jääkkangastest. “Asjaolu, et meie jaoks ei toodeta lisakangast, muudabki meie riided süsinikuneutraalseks,” kinnitab Aus, kes kõneleb konverentsil disainiuniversumist ning universumi disainist – ning küsimustest nagu “Kas me ka tegelikult tahame teatud teksabrände ning moekat palitut?”; “Mida me tegelikult vajame?” ning “Kuidas asjad meieni jõuavad?”.