Garage48 Hardware & Arts kompab tehnoloogia ja disaini piire

20. november, 2014

Alanud on registreerumine Garage48 Hardware & Arts 2015 arendusnädalavahetusele, mis toimub 6.- 8. veebruaril 2015 Tartu Ülikooli uues füüsikahoones. Baltikumi suurim riistvaralahenduste arendusnädalavahetus toimub juba teist korda ning toob Tartusse nutikaid seadmeid leiutama üle saja inseneri, tarkvaraarendaja ja loomeinimese.

Kui tavaliselt valmivad Garage48 arendusnädalavahetustel 48 tunni jooksul veebi- või mobiiliteenused, siis Garage 48 Hardware & Arts üritusel on fookus käegakatsutavatel asjadel. Tänu toetajatele saavad meeskonnad koheapeal prototüüpimiseks kasutada erinevaid materjale, elektroonikakomponente ning seadmeid, nagu näiteks 3D printerid, laserlõikurid jne. 

Üritusele võib tulla nii oma ideega kui ilma, nii meeskonnaga kui ka üksi, sest reedel peale ideede esitlust saab iga üks leida endale meelepärase tiimi.

Garage48 Hardware & Arts eesmärgiks on lõimida võimalikult erineva taustaga osalejad: elektroonika, mehhatroonika ja tarkvara insenerid, tootedisainerid, arhitektid ja kunstnikud. Lisaks praktikutele oodatakse osalema tudengeid. “Me usume, et erinevate valdkondade ja oskustasemega inimeste kokkutoomine loob tingimused just kõige huvitavamate ideede tekkimiseks ning annab võimaluse osalejatel üksteiselt õppida,” lisab ürituse peakorraldaja Priit Salumaa.

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna dekaan Toomas Tammis selgitab eri distsipliine ühendavate workshop’ide vajadust: “Üha ilmsemaks ja möödapääsmatumaks muutub koostöövõime seniste üsna laiapõhjaliste erialade sees, kuid enamgi veel erialade vahel. Et saavutada konkurentsivõimeline toode, tuleb lisaks väga heale tehnoloogia ja majanduse alasele oskusteabele kaasata parim disainmõtlemine ja vormiloome oskus.”

Tartu ülikooli polümeersete materjalide tehnoloogia professor Alvo Aabloo on nõus, et see üritus annab IT ja inseneri erialade tudengitele võimaluse koostööks ja suhtevõrgustiku loomiseks erialaüleselt. “Tehnoloogiaintegratsioon disaini ja ja ettevõtlusega võib luua Eesti majandusele olulisi ettevõtteid,” ütles Aabloo.

Selle aasta veebruaris toimunud esimene Hardware & Arts arendusnädalavahetus tõi kokku Garage48 ajaloos rekordilised 134 osalejat, kelle koostöös valmis 20 väga eriilmelist prototüüpi satelliidi toiteplokist LED-valgustusega kleidini. Mitme üritusel esitletud prototüübi kallal on töö jätkunud tänaseni. 

Näiteks võitjameeskond Heelosophy kaasas oma kontsakingade mugavamaks kandmiseks mõeldud sisetaldade väljatöötamiseks toetust Prototronilt ning lihvib toodet hetkel BuildITi riistvarakiirendis. “Usk tootesse oli mul juba varem olemas – Garage’ilt leidsin lisaks fantastilise tiimi ja tõestuse, et ka teised näevad selles potentsiaali. Paari kuu pärast jätsin oma senise harjumuspärase tööga hüvasti ja pühendusin Heelosophyle. Garage48 juures ongi kõige lahedam, et seda võib võtta kui kahepäevast meelelahutust, ent võib juhtuda, et see muudab sinu elu!” on idee autor Seren Eilmann vaimustuses.

Garage48 Hardware & Arts 2015 arendusnädalavahetust korraldavad Sihtasutus Garage48, Tartu Ülikool ja Eesti Kunstiakadeemia. Üritusele saab registreeruda kodulehel garage48.org/hardware/registration.