Goethe Instituut toob Saksa kevadele muusikat, kunsti ja kino
Goethe Instituut Eestis toob Saksa kevadele Nils Landgreni ja JazzBaltica Ensemble, näituse “Õueeksperiment” ja filminädala Uus Saksa Film: Schleswig-Holsteini eri.
JazzBaltica festivali raames nägi 1991. aastal ilmavalgust JazzBaltica Ensemble, mis koosneb Läänemereäärsete riikide muusikutest. Alates 2012. aastast on festivali ja ansambli kunstiliseks juhiks Nils Landgren, kes oma punase trombooniga on tuntud kui “Mr. Redhorn”. 24. aprillil Tallinnas Jazzkaare Merepaviljonis ja 25. aprillil Tartu jazziklubis esitusele tulev repertuaar on kokku pandud ja komponeeritud kontserditeks Saksa kevade raames. Koos teiste Läänemeremaade muusikutega astub üles ka Raivo Tafenau.
Alates 24. aprillist kuni suvehooaja lõpuni eksperimenteerivad neli noort kunstnikku Kieli Muthesiuse Kunstikõrgkoolist Kumu sisehoovis oma teostega. Noorte kunstnike sooviks on mängida „vaba ruumiga“, pannes end võimalikult mitmekülgselt proovile. Kunstnikud otsivad ja avastavad vorme, mida saab mänguliselt lahti mõtestada. Näitusel saab vaadata Torben Laibi, Hendrik Lörperi, Jenny Reissmanni ja Max Weisthoffi installatsioone, mis on kohandatud Kumu sisehoovi arhitektuurikeskkonda.
Koostöös Filmförderung Hamburg Schleswig-Holstein’iga näitab Goethe Instituut Saksa kevade raames nii Tallinnas kui Tartus üheksat uuemat Saksa filmi, mida ei ole varem Eestis näidatud. Georg Maasi draama “Kaks elu” (võõrkeelse Oscari nominent 2013) harutab natsiaegse Saksamaa ja DDRi ajaloo sasipuntrasse sattunud naise elu, peaosades Juliane Köhler ja Liv Ullmann. Lars Jesseni “Külapunkarid” käsitleb moodsa maailma sissetungi idüllilisse Schleswig-Holsteini külla. Sung-Hyung Cho dokumentaalfilm “Full Metal Village” näitab elu kuulsas Wackeni külas selle tavarütmis ja iga aasta kolmel päeval, kui heavy metali fännid kõik selle pea peale pööravad. Lisaks neile linastuvad Tallinna kinos Artis 4.-10. mail ja Tartu kinos Cinamon 5.-11. mail veel kolm mängufilmi, üks dokumentaalfilm ja kaks lastefilmi.
Goethe Instituudi keeleõppeprogramm väljub klassiruumi raamidest
16. aprillil toimub Kumu audotooriumis Goethe Instituudi korraldatud saksakeelse väitlusvõistluse “Jugend debattiert international” Eesti finaal. Neli finalisti Tallinna Saksa Gümnaasiumist ja Viljandi Gümnaasiumist väitlevad teemal “Kas Eesti parlamendis peaks kehtestama sookvoodi”.
Viiendat korda toimub sel kevadel väikeste saksa keele õppijate laulukonkurss “Lautstark”, kus osalevad eri kategooriates lapsed alates lasteaiast kuni kuuendikeni. Finaalkontsert toimub Tallinnas Rahvusraamatukogus 10. mail.
22. ja 24. aprillil kell 10 ja 23. aprillil kell 18 etendavad Tallinna Saksa Gümnaasiumi saksa keele õppijad laste lemmiku Hans Hase muusikali “Jeder ist anders” Tallinna Saksa Gümnaasiumis. Tartu Raatuse koolis veebruaris esietendunud muusikali saab näha 24. aprillil kell 17 Tartu Saksa Kultuuriinstituudis. Hans Hase on väike jänesepoiss, kes aitab lasteaia- ja algklasside lastel mänguliselt saksa keelt õppida ning kelle sünnipäeva peavad Tartu lapsed 9. mail.