Helsingi disainimuuseum pakub galeriipinda

08. veebruar, 2011

altKõik disainerid saavad kandideerida galeriipinnale Helsingi disainimuuseumis aastaks 2012, kui põhjanaabrite pealinn kannab uhkusega disainipealinna tiitlit.

 

Järgmisel aastal on Helsingi ja Soome disain rahvusvahelise tähelepanu keskmes. Disainipealinna egiidi all kogunevad sinna eripalgelised disainerid kõikvõimalikest valdkondadest kogu maailmast.

Sellega seoses pakubki Helsingi disainimuuseum disaineritele võimalust näidata oma oskusi oma ruumides esimesel korrusel umbes 250 ruutmeetril. Valituks osutuvad 12 kõige paremat projekti, kes moodustavad terviku Designgalleri 12. Projekti- ja/või näituseidee võib olla nii üks õhtuprogramm kui ka terve kuu kestev näitus – ja kõik, mis sinna vahele jääb.

Designgalleri 12 on järgmisel aastal osa Helsingi disainimuuseumi püsinäitustest, mis avavad tarbekunsti ajaloo ja tähtsuse. Muuseum kujuneb kõiki hõlmavaks suure külastatavusega kogunemiskohaks.

Kuid juba sellel aastal kulgeb Helsingi disainimuuseumi pidustuste tähe all. Jaanuari algusest tähistab Tööstuskunsti kõrgkool (praegu Aalto ülikool) 140. juubelit. Kevadesse lisab värvi ja särtsu Marimekko 60. Juubel. Suvi möödub Soome tarbekunsti enim mõjutanud Kaj Francki 100. sünniaasta tähistamise rütmis. Ja palju muud põnevat, mis kõik valmistavad ette Helsingi disainipealinna aastat.

2012. aastaks galeriipinna saamise taotlused on konfidentsiaalsed ja tuleb hiljemalt teele saata 1. juunil 2011 enne kella 16. Taotlusblanketid leiab aadressilt www.designmuseum.fi. Kandideerimist puudutavatele küsimustele vastab Jukka Savolainen telefonil +354 9 6220 5419 või e-posti teel galleria12@designmuseum.fi.

Designgalleri 12 programm avalikustatakse selle aasta sügisel.