Homme esitlevad haiglamööbli ja fonoluku prototüüpe disaini ja tootearenduse tudengid

04. juuni, 2014

Homme, 5. juunil esitlevad TTÜ ja Eesti Kunstiakadeemia disaini ja tootearenduse magistrandid sel kevadel prototüübini arendatud neerudialüüsi analüsaatori, uste, fonoluku ning haiglamööbli kontseptsioone. Esitlus toimub kell 10-13 TTÜ Mektory maja suures saalis. Kõik esitletavad tootekontseptsioonid ja prototüübid on arendatud koostöös ettevõtlus- või teaduspartneritega.

„Olime väga üllatunud, kui Jeld Weni Tallinna esindaja saatis meile tutvumiseks disaini ja tootearenduse (Design & Engineering) tudengite teostatud uuringu uste arendusvõimalustest, uksest kui suhtlusvahendist,“ kirjeldas Benny Emil Lauridsen, Jeld Weni arendusosakonna juht tudengitega toimunud koostööd. „Meie arendusmeeskonna märtsikuisel Tallinna seminaril nägime juba ka esimesi kavandeid ustele lähenemisest täiesti teistmoodi kui meie, vanad ukseprofid oleme harjunud. Saime sellise „äratuse“ osaliseks, mida ei osanud oodatagi.“

Lisaks Jeld Wenile arendatavatele ustele tutvustavad tudengimeeskonnad ka neerudialüüsi analüsaatori korpust ja kasutajaliidest, mis on valminud koostöös TTÜ Tehnomeedikumiga, elektroonika arendusettevõtte Tehnolaboriga ühiselt arendatavat juhtmevaba fonoluku süsteemi ja patsientide privaatsust ja iseseisvust suurendavat haiglakappi Swivel. Esitlus on avalik ning kõik huvilised on oodatud töödega tutvuma.

Disaini ja tootearenduse magistrantidest osalesid arendustöös Taylan Acarsoy, Sema Aksu, Mohammad Almutawa, Yusuf Ilke Eakmakoglu, Martina Grgić, Kristjan Jagomann, Mart Kekišev, Patrick James Mallom, Matthew McCallum, Gina Metssalu, Arda Şemsettinoglu, Dyre Magnus Vaa Johnsen, Dmitriy Maletskiy ja Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini magistrandid Piret Uustal, Mihkel-Emil Mikk ja Ragnar Plinkner. Arendusprojekte juhendasid prof. Martin Pärn, Ruth-Helene Melioranski, Sven Sõrmus ja Hernik Herranen.


TAUST

TTÜ ja Eesti Kunstiakadeemia rahvusvaheline magistriõppe ühisõppekava „Disain ja tootearendus“ („Design and Engineering“) eesmärgiks on siduda teadus, tehnoloogia ja disain ühtseks loovaks distsipliiniks. Õppekava toetub kasutajakesksele lähenemisele, arendustegevusele ja ettevõtluse ning majanduskeskkonna mõistmisele ja loob seeläbi viljakama pinnase innovaatiliste tootelahenduste väljatöötamiseks. Õppekava oluliseks osaks on praktilised tootearendusprojektid, mis viiakse ellu koos Eesti ettevõtetega.