Internetiturunduse soovitused

17. detsember, 2009
1    Mõtle läbi oma kodulehekülje eesmärk. Kas Su külastaja teeb praegu seda, mida Sa tahaksid, et ta seal teeb? Tee külastaja jaoks oma kodulehekülje kasutamine võimalikult lihtsaks. Kui Sa tahad kodulehe kaudu pilte müüa, siis tee nii, et kasutaja saaks sealt mugavalt osta. Mis on su kodulehe eesmärk?

2    Kodulehe saad Sa teha ka siis kui sul selle tegemiseks raha ei ole. Proovi näiteks Edicy tarkvara, see on tasuta. Võimalused on piiratud, aga arvutikaugem inimene saab selle kasutamisega hakkama.

3    Kui sul on kodulehekülg olemas, siis uuri kas Google Analytics võiks aidata Sind paremini aru saada milliseid linke inimesed Su koduleheküljel vajutavad ja kuidas ringi liiguvad. Selle info põhjal saad kodulehekülje parendada, et see täidaks eesmärki.

4    Loe kodumaiseid ja kodukeeles internetiturunduse blogisid nagu http://internetmarketing.ee/, http://www.dreamgrow.ee/blog/, http://www.okia.ee/blog/, http://www.altex-marketing.com/. Mõnikord on neis rohkem tasuta informatsiooni, teinekord vähem.

5    Tee omale Twitteri konto ja jälgi mida teised seal kirjutavad. Tõenäosus on suur, et hakatakse ka sind jälgima kui oma mõtteid kirjutad. Mis mõtte täna tuul pähe tõi, mis värvi on järgmine moekollektsioon, millise kunstiteosega täna valmis said, mida Sa mõtled või plaanid teha homme?

6    Tee omale Facebook-i konto ja otsusta kas sobiks teha oma loomingu kohta group. Selles saavad sinu tulevased fännid omavahel suhelda. Samuti aitab internetis fänne ja järgijaid leida see kui avaldad oma arvamust ja seisukohti tegutsemisvaldkonnaga sarnastes blogides või foorumites.

7    Kui Su fännid on põhiliselt sellised keda Sa reaalses elus näed, siis küsi neilt luba kas võid nende e-mailidele saata uudiseid. Alusta oma väikese uudiskirjaga, saada samamoodi maile nagu siiani teinud oled, aga lihtsalt mitmele inimesele. Kirjuta näiteks oma uutest näitustest või muudest asjadest, nagu Sa räägiksid mulle, kui ma küsin “Kuidas läheb?”

Soovitused pani kokku Priidik Vaikla, veebikonsultant
Veebiarendus ja – konsultatsioonifirma Saiku, www.saiku.ee