Jean Schneider

24. august, 2010
Jean SchneiderJean Schneider on APCI (Agence pour la Promotion de la Création Industrielle) Euroopa projektijuht ning sõltumatu konsultant ja disainer. Ta tegeleb projektidega, mis on algatatud Euroopa disainialaste tugiorganisatsioonide poolt ning korraldab projekti „ Euroopa disainijuhtimine“ („Design Management Europe“) alast tööd.

Jean Schneider on iga-aastase Euroopa disainialase konverentsi „Design policies and design support in Europe“ asutaja ja korraldaja. Konverents toimus esmakordselt 2003. aastal ja on praeguseks saanud disainialal tegutsevate inimeste iga-aastaseks kohtumispaigaks ning on ühtlasi mitteametlikuks platvormiks disaini- ja innovatsioonialase informatsiooni edastamisel Euroopa Komisjonile. Schneider on esinenud mitmetel disaini- ja innovatsioonialastel konverentsidel ja ümarlaudades.

Varem on Jean Schneider olnud Helsingi Kunsti- ja disainiülikooli disainikultuuri professor ja disainijuhtimise programmijuht. Teda on kutsutud disainikoolidesse workshop’e ja seminare korraldama ning loenguid pidama. Schneider’i peamised huvi- ja uurimisvaldkonnad on: disaini sotsiaal-kultuuriline väärtus, disainiteooriad, disaini ja projektijuhtimise ning äritegevuse integreerimine, co-design sotsiaalsfääris.

Rohkem informatsiooni Jean Schneider’i kohta leiab http://www.francedesigninnovation.fr/index_uk.php

http://www.francedesigninnovation.fr/index_uk.php