Justin O’Connor: Loovtööstuses ei saa näiteid kopeerida

26. oktoober, 2011

altLoov Eesti viis läbi lühiintervjuu Justin O’Connoriga, Queenslandi Tehnikaülikooli loovtööstuse teaduskonna õppejõuga Brisbane’ist Austraalias ning Shanghai Jiaotong Ülikooli humanitaarteaduskonna külalislektoriga.

Mida peaksid valitsused tegema arendamaks loomemajandust strateegiliselt?

Tooksin välja kaks aspekti, mida pean tähtsaks. Esiteks, üle vaatama eeskirjad. Näiteks on palju valdusi, mis seisavad tühjadena, kuid loovtööstus ei saa neid kasutada. Samal ajal peaks olema välditud juhtumid, kus tühjalt seisvad ehitised renoveeritakse suurte arhitektuurifirmade poolt ning selle tulemusena tekib juurde ülikallis kinnisvarapind.

Teiseks, muuda kasutatavaks pinnad, kus loomemajandus saaks areneda. Kui eksisteerib ruum loominguliseks tööks, tulevad ka tulemused sel alal.

Mida on Austraalias tehtud arendamaks loomemajandust?

Ma ei saa sellele küsimusele vastata. Mida aga saan teha, on rääkida Brisbane’i kohta, kus ise töötan. Linnas on olnud fookuses diskussioonid ja konkreetsed tegevused loomaks ruume, mis aitaksid kaasa loomemajanduse kasvule.

Kuigi ütlesid, et Sa ei saa kommenteerida Austraalia hetkeseisu loomemajanduse valdkonnas, kas võiksid jagada mõne hea näite, kuidas loomemajandus on siiski arenenud?

Absoluutselt mitte. Mulle ei meeldi tuua näiteid edukatest case’idest, sellepärast et usun – loovtööstuses ei saa näiteid kopeerida. Loovtööstus tähendabki ise loov olemist.

Intervjueeris Piret Potisepp

VAATA LISAKS: 
Pildigalerii
Blogi, presentatsioonid ja materjalid 
Artiklid eesti keeles
Videoklipp
President Toomas Hendrik Ilvese kõne