Kadri Roht ettevõtlusest: Anna mängule võimalus!

06. märts, 2012

loopuu_jakobNeljas osa PESA järjejutust on pühendatud loovust toetavate puhaste mänguasjade tootja LooPuule, mille taga seisab Kadri Roht (28)


LooPuu – loomiseks loodud puu!

LooPuu esimene toode on puidust konstruktor, mis on valmistatud Eesti isade poolt keemiliselt töötlemata kasest. LooPuu puitkonstruktor on suunatud laiale vanusegrupile – plaatide ja klotsidega saavad mängida lapsed alates 1. eluaastast, pulkade lisamisel on mäng sobilik alates 3. eluaastast. LooPuu mänguasjadega käib kaasas hea sisetunne, mis sünnib parima andmisest kõige kallimale inimesele

Kuidas leidsid enda äriidee?

Lapse sünni eel suundus meie pere tähelepanu mänguasjapoodide riiulitele, kus oli palju värvilisi tundmatutest materjalidest tundmatut päritolu lasteasju. Me ei leidnud lelusid, mida õiget sisetunnet kuulates sündivale lapsele teiste seast välja oleksime valinud. Igatsesime naturaalsest puidust keemiliselt töötlemata arendavat mänguasja, millel oleks tähtsust kogu lapse arengu jooksul ning mis oleks kena ka interjööris.

Samal ajal tegime koostööd vahva tisleriga, kes oli valmistanud poegadele puidust konstruktori, et laste vabale ajale sisu anda. See algidee mänguasjast vastas meie ettekujutlusele hea sisetundega lelust. Mõte meie endi vajadusest lihtsate asjade järele motiveeris toodet edasi arendama, et ka teistele peredele valikuvõimalust pakkuda .

Algas koostöö, kus mõlema pere isad ja emad, erivanused pojad, lasteaiarühmad ja tuttavate lapsed katsetasid ja hindasid mänguasju, kuni valmis sobiva vormi, suuruse ja osade arvuga komplekt.

Millises valdkonnas jäid ettevõtlusega hätta? Mis tähendab sinu jaoks PESAs osalemine?

Kuna meie tooteidee oli sündinud üheaegselt poja Jakobiga, siis lapse kõrvalt oli raske leida aega toote turule toomiseks. Puudu jäi ka oskustest. PESA inkubatsiooniprogramm annab võimaluse osaleda koolitustel endale sobival ajal kodust väljumata. Loengutel jagavad kogemusi oma ala praktikud, kelle jagatud teadmised ja kogemused aitavad loomeettevõtluses orienteeruda. Kui loengutel osaledes saan olla oma aja peremees, siis omandatud teadmised tuleb rakendada iga nädala lõpuks. See motiveerib toodet süstemaatiliselt arendama. PESA programmis osalemine aitab lisaks teadmiste omandamisele testida oma toodet ja aru saada, kas ma olen võimeline ettevõtluses töötama.

Millised on su ettevõtte tulevikuplaanid?

Plaanis on luua ettevõte, mis tegeleb laste mänguga seotud ökoloogiliselt puhaste esemete tootmisega. Plaanis on areneda kahel suunal. Jätkata ökoloogiliselt puhaste puidust konstruktorite ja mänguklotside valmistamist ning alustada lisaks ka lihtsate naturaalsete lasteriiete õmblemist. LooPuu ja LooPuuvill võiksid olla kaubamärgid, mida lapse vaimset ja füüsilist tervet arengut toetav pere armastaks.

Üks hea soovitus teistele?

Anna mängule võimalus!

Kus Sinu tooteid täna osta saab?
LooPuu konstruktorit saab täna osta Loov Eesti e-poest või meiega kontakteerudes kadri.roht@loopuu.ee

Loe veel:
PIPIKute autor Riho Luuse: Looge kasulikke asju!
Stella Soomlais: Usalda oma sisetunnet
Karl Annus ettevõtlusest: Ärge tehke midagi, mida teile ei meeldi teha! 
Mauri Abner: head mõttevälgatused tuleb alati üles kirjutada!
Maarja Tali: Mõelge ja unistage suurelt ,tegutsege läbimõeldult ja järjekindlalt!

Igas uudiskirjas tutvustame taas üht PESAkat. Kui soovid saada infot esimesena, telli uudiskiri!